TO NIE JEST ANALIZA KOLORYSTYCZNA

Nadal widzę bardzo duże niezrozumienie czym w istocie analiza kolorystyczna jest, a czym nie. Dowodem na to są pytania: jakim jestem typem kolorystycznym skoro mam takie oczy, takie włosy a stary lubi mnie w kanarkowym.
Po pierwsze, każdy kolor ma w cholerę odcieni, co pokazałam na przykładzie zieleni w tym wpisie(kliknij) Po drugie, cechy takie jak tęczówka, cera, opalenizna, brwi, ogólna oprawa oka, piegi etc. razem i osobno. miejętność sklasyfikowania ich pod kątem temperatury, waloru, kontrastu, dają wciąż, mniejszą połowę .


Dlaczego? Jeśli widziałaś wpis o zieleniach, to okazuje się że np. zielone oczy może mieć większość typów kolorystycznych w zależności od tego jaka ta zieleń jest i z czym współwystępuje w tęczówce. Natomiast o wiele ważniejszym etapem jest to, że dopiero przy pracy z narzędziami umiesz ocenić jak dany kolor/zestaw kolorów, wpływa na konkretną urodę.


Analiza Kolorystyczna wymaga wiedzy teoretycznej, umiejętności zdawania sobie odpowiednich pytań, w oparciu o teorię i rzetelną pracę praktyczną. Praktyką jest opatrzenie się jak dane urody wyglądają, jakie kolory pasują danej urodzie, a jakie nie, co sprawdzić aby jakiś typ wykluczyć, a co aby potwierdzić.

Istnieją takie smaczki, które są pewnego rodzaju prawami w analizie. Przykładowo, jasne lato/lato z poddtypem wiosny nie będzie miało oczu ciemnobrązowych, zaś chłodna zima nie miewa rudych włosów. Więcej reguł, zdjęć realnych kobiet z teorią i bazą analizy kolorystycznej, znajdziesz w e-booku Kompendium Koloru.

Natomiast wciąż tą większą połową jest proces i odpowiednie sprawdzanie jak uroda reaguje na konkretne kolory/zestawy kolorów, przy pomocy użyciu konkretnych narzędzi.

Klikając w obrazek zobaczysz film z metamorfozami po analizie kolorystycznej moich klientek 🤗

Czym w istocie analiza kolorystyczna jest napisałam w tym wpisie (kliknij).

Twoją analizę kolorystyczną zrobię on-line, ofertę znajdziesz klikając tu.
Szkole kompleksowo specjalistów pracujących z kolorem. Sprawdź najlepszy i najczęściej wyszukiwany kompleksowy pakiet szkoleniowy z analizy kolorystycznej (klik).

Shopping Cart
Scroll to Top