Analiza Kolorystyczna – dobór pomadek według typu urody

Analiza kolorystyczna przekłada się na wiele aspektów stylizacji, również spełnia swoją rolę w doborze kolorów w makijażu, także tym permanentnym. W tym wpisie poświęcam uwagę doborowi najlepszych pomadek dla typów zimowych. Pokażę Ci przykładowe najlepsze i najgorsze kolory na usta dla tego typu urody oraz w skrócie przybliżę różnicę w poddtypach.

 

Zima z podtypem jesieni – NAJCIEMNIEJSZA

Zima z poddtypem jesieni jako jeden z najciemniejszych typów urody siłą rzeczy może sobie pozwolić na bardzo szeroką gamę kolorów ciemnych. Prócz typowo zimowych kolorów (chłodnych i nasyconych), ma sporo brązów, odcieni bordo wspólnych z poddtypem jesiennym. Nudziaki Z-J są dla większości typów urody kolorami mocnymi – jej uroda jest ciemnym tłem, które sprawią że mocniejsze akcenty wyglądają łagodniej.

Najgorsze kolory Z-J są jasne, ciepłe, zgaszone.

Zima z poddtypem Lata – najchłodniejsza

Jeden z najchłodniejszych typów kolorystycznych i bez względu czy mówimy o ustach na dzień czy wieczór, najgorzej sprawdzają się kolory najcieplejsze. Wszystkie kolory, czy to róże, nudziaki, czerwienienie, fiolety, powinny być dobrane w swojej chłodniejszej wersji. Kliknij w obrazek poniżej, a zobaczysz filmik w którym to wyjaśniam.

Zima z poddtypem wiosny – NAJBARDZIEJ KONTRASTOWA

 

Jest to zima, która najlepiej ze wszystkich typów kolorystycznych (wraz z kontrastową wiosną) dźwiga kolory o bardzo wysokim nasyceniu. Świetliste barwy, soczyste odcienie, są większym priorytetem nawet niż temperatura. Oczywiście, nadal jak każda zima ma dominującą temperaturę chłodną, jednakże zwykle najbardziej uroku odejmuje jej mocno zgaszona kolorystyka.

 

Zobacz także moją lekcje o doborze czerwieni. Kliknij w poniższy obrazek aby zobaczyć artykuł!

 

 

Chcesz poznać swoje najlepsze kolory i typ kolorystyczny? ZAPRASZAM NA ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ON-LINE (klik).

Jesteś typem urody ZIMA i chcesz jeszcze więcej wiedzy o swojej kolorystyce? KUP MASTERCLASS DLA TYPÓW ZIMOWYCH

Chcesz wprowadzić analizę kolorystyczną do swojego biznesu, aby podnieść jakość swoich usług, więcej zarabiać i POTRZEBUJESZ KOMPLETNEGO SZKOLENIA Z NARZĘDZIAMI, PROFESJONALNĄ OPIEKĄ? Kliknij TUTAJ.

 

 

Shopping Cart
Scroll to Top