Lekcja doboru czerwieni

Jak dobrać idealną czerwień? Czy uroda ma określone parametry, które przekładają się na parametry idealnego koloru? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym wpisie.

Nie istnieje zasada pt. Nie pasuje mi czerwień, niebieski nie jest moim kolorem. Zarówno czerwienie, niebieskości i reszta kolorów mają ogrom swoich wersji. Mogą być jasne/ciemne, ciepłe/chłodne, czyste/zgaszone. Jak masz jakiekolwiek pojęcie o kolorystycznej diagnozie, wiesz, że dokładnie tymi samymi parametrami określamy typ kolorystyczny. Całą esencją analizy kolorystycznej jest rozpoznanie parametrów urody i według na nich dobrać odpowiednie wersje danych kolorów. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z wiedzą o typach kolorystycznych, KLIKNIJ TUTAJ po specjalistycznego e-booka.

Ciemna jesień, jesień z podtypem zimy.

Jesień jest ciemna, harmonijna, ciepła. Ta jest przede wszystkim ciemna, ale pamiętamy o reszcie parametrów. Wybieram czerwienie ciepłe, niedaleko pomarańczy (patrz dolna oś), oraz nieco zgaszone – przechylam parametry delikatnie w kierunku szarości, ale nie za bardzo, to nie jest priorytet. Zauważ, kółeczko kieruje ku dołowi, czyli przyciemniam co jest kluczowe dla jesieni najciemniejszej.

 

Ciemna zima, zima z podtypem jesieni

 

ZIMA jest ciemna, chłodna, kontrastowa. Powyżej zima najciemniejsza, czyli to jest priorytetem. Czerwienie wybieram czyste, na dolnej osi widzisz że znajdują się bliżej niebieskości niż żółci. Z-J preferuje do tego odcienie czyste oraz delikatnie przyciemnione (patrz zielona strzałka). Jeśli chcesz robić takie i podobne wizualizacje, analizy kolorystyczne on-line KLIKNIJ TUTAJ aby zapoznać się z ofertą kursu z zakresu usług zdalnych dla branży beauty.

Jasna wiosna, wiosna z podtypem lata

WIOSNA czterostopniowa jest jasna, ciepła, kontrastowa. Wiosna na zdjęciu jest przede wszystkim JASNA. Szukając czerwieni najlepszych dla niej, unikam jej przyciemnienia, oraz mieszania z szarością. Część odcieni może być nasycona ale nigdy maksymalnie, bo nie jest to priorytet urody. Mało tego dominujący jasny walor, sprawia że ten kontrast maleje na tle innych wiosen. Zobacz na wizualizacji z zieloną strzałką -wybieram opcje nieco rozbielone.

Uważasz że dobry jest ten wpis? Udostępnij go proszę na swoich mediach społecznościowych ♥️

Chcesz wykonywać usługi on-line, analizy kolorystyczne, zakupy personalne w wersji zdalnej? KLIKNIJ TUTAJ. Tylko do poniedziałku obowiązuje cena premierowa 359 zł zamiast 629 zł.

Chcesz zdobywać profesjonalną wiedzę z zakresu analizy kolorystycznej? Jeśli tak kliknij TUTAJ.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.