ZRÓB TO PO ANALIZIE KOLORYSTYCZNEJ

Witam Cię w mini poradniku, którego pierwszą wersję już nagrywałam parę lat temu na YT ale pomyślałam że stworzę bardziej podręczną wersję do której możesz zawsze zajrzeć tutaj.

W tym wpisie pokażę co jest tak naprawdę istotne jeśli już znasz swój typ kolorystyczny i chcesz korzystać z kolorystycznych wskazówek aby podkreślić swoją urodę. Zapewne nie każdy kto czyta jest już po Analizie Kolorystycznej On-line u mnie, zatem aby korzystać z tego co robię KUP JĄ TUTAJ.

Najważniejsze są kolory przy twarzy

Oznacza to tyle że wprowadzając porządki w garderobie, skup się na górnych partiach. Przy twarzy są między innymi takie ubrania jak: bluzki, sukienki, szaliki, apaszki, czapki, koszule, swetry, okrycia wierzchnie etc. Te ubrania w pierwszej kolejności powinny być uporządkowane pod Twój typ kolorystyczny, gdyż kolor bezpośrednio przy Twojej buzi wpływa na jej wygląd. Spodnie, spódnice, buty nie mają takiej możliwości, gdyż tak się składa tyłek masz daleko od twarzy:) Zresztą, część z dołów nawet jeśli są w kolorystyce nieodpowiedniej, możesz umiejętnie łączyć ze swoją paletą.


Przykład:
Chłodne lato, dla którego priorytetem jest chłodna kolorystyka, może łączyć swoje chłodne góry z ciepłymi dołami, obuwiem etc. w następujący sposób:

Dopasuj koloryzacje

Bardzo istotne jest aby koloryzacja była zgodna z zaleceniami. Włosy są bezpośrednią oprawą twarzy i wprowadzenie jakichkolwiek zmian, bez ogarnięcia kolorystyki fryzury nie da mocnego, oczekiwanego efektu. Jest to absolutny must have po poznaniu cech swojej urody i jeśli jesteś po analizie u mnie z całą pewnością w rozpisce znajdziesz szereg wskazówek i wizualizacji odnośnie Twoich najlepszych koloryzacji.

Poniżej przykładowe metamorfozy zgodne z typem kolorystycznym autorstwa mojego kursanta Kamila Rutki. Zaobserwuj na ig @fryzjer_kamil_rutka

Makijaż dzienny

Bardzo dużą różnicę zrobi wprowadzenie wskazówek pod kątem odpowiedniego różu, pomadki, bronzera, produktu do brwi,dominującej kolorystyki ogólnie. Te wszystkie produkty, łącznie z paletami cieni, rozświetlaczami etc. dobieramy indywidualnie w Analizie Kolorystycznej On-line.
Makijaż który wykonujemy codzienne, powinien w jak najkrótszym czasie nas upiększyć i podkreślić to co już mamy. Odpowiedni kolor może bardzo nam pomóc albo wręcz przeciwnie. Namawiam Was do wprowadzenia zmian w kosmetyczce zgodnie z urodą bo to poprostu ułatwia życie:)

Nie wszystko na raz!

W żadnym razie nie namawiam do wprowadzenia wszystkich pasujących Ci kolorów, które zalecam przy diagnozie kolorystycznej. Jestem fanką logistycznego planu i działania z rozsądkiem. Ja sama nie mam w szafie wszystkich kolorów które mi pasują, bo to wszystko musi mieć także logistyczny sens. Rozpoznając Twój typ kolorystyczny, wskazuję w e-booku także na to jak możesz kolorystycznie rozplanować swoją garderobę, jakie kolory możesz wybrać na bazę i jak ją uzupełniać. Ba, otrzymujesz bezpośrednie polecenia z linkami nie tylko do kosmetyków kolorowych ale także przykładowych ubrań 🤙Otrzymujesz także wskazówki odnośnie dodatków, oprawek, wzorów i wieeeele wiele innych. Zacznij od tego czego potrzebujesz i co Ci się podoba, ALE! Namawiam Cię także do zaufania i spróbowania tego, co mogło okazać się nowością. Zmierz pierwszy raz kolor który Ci poleciłam, a może będzie to nowa miłość?
Miałam naprawdę wiele klientek, które na początku były trochę wystraszone swoją paletą kolorystyczną, ale otworzyły się na nowe i teraz są mi wdzięczne🤗

Pozbądź się kolorów przeciestawnych

W analizie kolorystycznej wskazuję także jakie kolory są dla Ciebie najmniej korzystne, opisuję dlaczego, a przede wszystkim wizualizuję to na grafikach. Na żywo ta różnica jest znacznie bardziej spektakularna, uwierz. Zatem jeśli czujesz ten temat, ale zmiany chcesz wprowadzić stopniowo, warto zacząć od tego aspektu. Przykładowo, jeśli jesteś jak modelka powyżej ciemną zimą, która jest ciemna, chłodna, polecam wywalić w pierwszej kolejności kolory które są jasne i ciepłe. Jak wygląda w nich ta uroda, nie muszę chyba tłumaczyć:)

KLIKNIJ TUTAJ I DOŁĄCZ DO GRUPY NA FACEBOOKU GDZIE CODZIENNIE, BEZPŁATNIE POLECAM UBRANIA POD KONKRETNE TYPY URODY

Chcesz zdobyć kompetencje kolorysty lub poznać swój typ kolorystyczny?Zapoznaj się z poniższymi opcjami:

Shopping Cart
Scroll to Top