Różnica w Kontraście

Na moim instagramie @katarzynasoja.pl wrzuciłam post, w którym zapytałam o to jakim typem kolorytsycznym jest ta dziewczyna. Zdjęcie posta poniżej:

Aby rozpoznać dany typ urody, warto zdiagnozować takie cechy jak kontrast, temperatura, walor. Po rozpoznaniu tych cech, wiemy jakie odcienie będą najlepsze dla danej osoby. Każdy z nas ma dominującą temperaturę, kontrast/harmonię lub ciemny/jasny walor. Jednakże mam wrażenie że często kontrast urody jest źle diagnozowany niekoniecznie przez brak umiejętności czy przygotowania do pracy z kolorem, ale niestety przez niezrozumienie tychże pojęć. Poniżej wypiszę klika synonimów tych rzeczowników, których znajomość jest NIEZBĘDNA w doborze najlepszej, indywidualnej palety kolorów.

KONTRAST – dysproporcja, kolizja, konflikt, inność, różnice, dysonans, przeciwwaga, ostra różnica, odrębność, przeciwstawnia.

HARMONIA – bliskość, jedność, płynność, miękkość, zgranie, ujednolicenie, równomierność, zestrojenie, dopasowanie, ujednolicenie, współgranie.

W poście zadałam pytanie, jakim typem jest ta dziewczyna. J-L to typ ciepły i harmonijny, Z-W chłodny i kontrastowy. Modelka jest oczywiście kolorystycznie chłodna i kontrastowa. Dla tych, którzy nie widzą tego na pierwszy rzut oka, zestawiam z urodą ciepłą i harmonijną.

Przyjrzyjmy się dalej samej twarzy. Zerknij na synonimy harmonii i powiedz której kobiety uroda kolorystycznie jest bardziej jednolita, jednorodna, miękka, równomierna, a odcienie w tęczówce, skórze, ustach, białku oka etc. są niemalże pochodne i ze sobą zestrojone?

Która uroda jest z kolei bardziej wyrazista, jest bardziej widoczna odrębność każdego pojedynczego elementu urody?

 

 

 

Powyżej kolaż z kolorami pobranymi wprost z urody jednej i drugiej Pani. Ogromna różnica jest zarówno w kontraście, jak temperaturze. Modelka z posta jest przede wszystkim KONTRASTOWA, kolejno chłodna i ciemna. Jest to zima z podtypem wiosny.

Jeśli zależy Ci na poszerzeniu wiedzy z zakresu wszystkich typów urody, to kup Kurs MISTRZ KOLORU oraz e-book KOMPENDIUM KOLORU. Kliknij w zaznaczony tekst, lub wybraną grafikę aby przejść na sklep.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.