Różnica w Kontraście

Na moim instagramie @katarzynasoja.pl wrzuciłam post, w którym zapytałam o to jakim typem kolorytsycznym jest ta dziewczyna. Zdjęcie posta powyżej.

 

 

Aby rozpoznać dany typ urody, warto zdiagnozować takie cechy jak kontrast, temperatura, walor. Po rozpoznaniu tych cech, wiemy jakie odcienie będą najlepsze dla danej osoby. Każdy z nas ma dominującą temperaturę, kontrast/harmonię lub ciemny/jasny walor. Jednakże mam wrażenie że często kontrast urody jest źle diagnozowany niekoniecznie przez brak umiejętności czy przygotowania do pracy z kolorem, ale niestety przez niezrozumienie tychże pojęć. Poniżej wypiszę klika synonimów tych rzeczowników, których znajomość jest NIEZBĘDNA w doborze najlepszej, indywidualnej palety kolorów.

KONTRAST – dysproporcja, kolizja, konflikt, inność, różnice, dysonans, przeciwwaga, ostra różnica, odrębność, przeciwstawnia.

HARMONIA – bliskość, jedność, płynność, miękkość, zgranie, ujednolicenie, równomierność, zestrojenie, dopasowanie, ujednolicenie, współgranie.

W poście zadałam pytanie, jakim typem jest ta dziewczyna. J-L to typ ciepły i harmonijny, Z-W chłodny i kontrastowy. Modelka jest oczywiście kolorystycznie chłodna i kontrastowa. Dla tych, którzy nie widzą tego na pierwszy rzut oka, zestawiam z urodą ciepłą i harmonijną.

Przyjrzyjmy się dalej samej twarzy. Zerknij na synonimy harmonii i powiedz której kobiety uroda kolorystycznie jest bardziej jednolita, jednorodna, miękka, równomierna, a odcienie w tęczówce, skórze, ustach, białku oka etc. są niemalże pochodne i ze sobą zestrojone?

Która uroda jest z kolei bardziej wyrazista, jest bardziej widoczna odrębność każdego pojedynczego elementu urody?

 

 

 

Powyżej kolaż z kolorami pobranymi wprost z urody jednej i drugiej Pani. Ogromna różnica jest zarówno w kontraście, jak temperaturze. Modelka z posta jest przede wszystkim KONTRASTOWA, kolejno chłodna i ciemna. Jest to zima z podtypem wiosny.

Jeśli zależy Ci na poszerzeniu wiedzy z zakresu wszystkich typów urody, to kup Kurs MISTRZ KOLORU oraz e-book KOMPENDIUM KOLORU. Kliknij w zaznaczony tekst, lub wybraną grafikę aby przejść na sklep.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.