Jak nosić kolory spoza Twojej palety?


Zapoznając się z analizą kolorystyczną, zwłaszcza tą bardzo uproszczoną, dużo osób nabiera przekonania, iż może nosić tylko kilkanaście kolorów. Nie jest to prawda. Nagrałam o tym odcinek na moim kanale YT (zobacz poniżej), zrobiłam sporo treści na instagramie, natomiast nadal nie jest to do końca jasne.

Po diagnozie kolorystycznej zwykle okazuje się, że bardzo dużo kolorów które masz w szafie, nie są z Twojej palety i nie wyglądasz w nich korzystnie. Jednakże ja zdecydowanie nie zalecam aby się ich wszystkich pozbyć.

Najważniejsze są kolory przy twarzy – w tej kwestii przede wszystkim zalecam stosowanie swojej kolorystki. Prócz tego, są jeszcze doły garderoby, galanteria, dodatki, innymi słowy części odzienia nie sąsiadujące z głową:)

Poniżej kilka grafik, wykonanych pod kątem analizy kolorystycznej czterostopniowej, ogólnej. Na nich znajdziesz podpowiedź jak łączyć kolory ze swojej palety z kolorami spoza. Zwróć uwagę że czasem połączenie kolorów o przeciwnych temperaturach, nasyceniu może dać bardzo ciekawy efekt. Ja w stylizacji dla klientek bardzo często dodaje torebkę, parę butów teoretycznie spoza palety danego typu. Przykładowo ciepłej garderobie jesieni, obfitującej w brązy, karmel, dorzucam chabrową, kontrastującą, jaskrawa torebkę. Uwielbiam to połączenie!

Zima

Lato

Wiosna

Jesień

Jeśli chcesz szczegółową rozpiskę pod Twój typ kolorystyczny, albo szukasz narzędzi do analizy kolorystycznej dwunastostopniowej, e-booków, szkoleń, wejdź na SKLEP (kliknij)

Do piątku trwa promocja!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.