Jak wybrać najlepszą koloryzacje?

Wspominałam o priorytecie dla każdego typu kolorystycznego. Może być nim odpowiednia temperatura, kontrast, walor. Przekłada się to zarówno na dobór kolorów w stylizacji, makijażu, a przede wszystkim koloryzacji.

Weźmy na tapetę najcieplejszą jesień, jesień z podtypem wiosny. Jesień jest ciemna, harmonijna, ciepła. J-W jest na pierwszym miejscu ciepła. Koloryzacje dla najcieplejszej jesieni, powinny być na pierwszym miejscu ciepłe najlepiej w rudych tonacjach. Ze względu na prioryret, wcale nie będą najlepsze ciemne brązy, gdyż nie jest to jesień najciemniejsza. Jako nadal harmonijna uroda, nie polecam także odcieni zbyt nasyconych.

Zima jest ciemna, chłodna, kontrastowa.

W zależności dla której z nich koloryzacje dobieramy, powinna odpowiadać priorytetowi urody. Dla zimy najciemniejszej najważniejsze jest aby baza była super ciemna (np. odrost), reszta pasm może być w odcieniach brązu średniego. Ciemne silvery, śliwka, oberżyna też super się sprawdzą. Analogicznie, najgorsze koloryzacje dla Z-J są jasne i kontrastowe.

Lato jest jasne, chłodne, harmonijne i tym kierujemy się w doborze koloryzacji. Żaden typ letni nie wygląda dobrze w czarnych włosach (ciemne, kontrastowe) ani rudych (ciepłe, kontrastowe). W zależności od tego z jakim latem mamy do czynienia, wybieramy odpowiedni odcień blondu, czasem brązu, silveru, w zależności od priorytetu. Przykładowo lato z podtypem jesieni, najlepiej wygląda w średnich blondach, blondach pieczarkowych, czasem jasnych brązach. Koloryzacje powinny wyglądać miękko, jak najbardziej naturalnie. Czasem polecam jasne refleksy, wyglądające jak rozjaśnione słońcem.

Wiosna jest jasna, ciepła, kontrastowa.

Wiosna z podtypem lata jest najjaśniejsza i to jest priorytet tej urody. Polecam jasne blondy ze złotą poświatą, czasem jasne rudości. Z koloryzacji alternatywnych doskonale sprawdzą się blondy z brzoskwiniowym, truskawkowym refleksem. Tym samym najgorszą koloryzacją dla jasnej wiosny są czerń oraz ciemne, chłodne brązy – to propozycje o cechach przeciwnych do cech urody W-L.

Kliknij w obrazek aby zobaczyć mój film n YT o doborze koloryzacji.


Jeśli ten wpis jest dla Ciebie przydatny udostępnij go dalej❤️ Dziękuję!

Śledź mój instagram @katarzynasoja.pl, prawie codziennie dodaje bezpłatne treści. Kliknij w obrazek i zaobserwuj mój profil – – – >

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.