Analiza kolorystyczna – wybór koloru w stylizacji brwi

Najczęściej popełniane błędy

Pierwszy, potężny błąd to dobór zbyt ciepłej pigmentacji/farbki/henny. Ogromna ilość stylistek, linergistek robi brwi w odcieniach ciepłego brązu z pomarańczowymi tonami. Takie brwi nie przejdą u typów kolorystycznych chłodnych, a zwłaszcza tych które są przede wszystkim chłodne. Bardzo mnie to dziwi, zwłaszcza że kolorysci działający pochopnie, albo pod dyktando niezbadanych teorii wierzą że w Polsce 70% typów kolorystycznych to lata (lato jest typem o dominującej temperaturze chłodnej).

Druga pomyłka to dobór pigmentacji zbyt ciemnej, kontrastowej. Mam absolutną świadomość, że stylizacja/pigmentacja zwłaszcza na początku jest bardzo intensywna i zmienia się to w ciągu kilku dni od zabiegu. Jednakże mimo wszystko, stylistki często wykonują zbyt mocne stylizacje brwi. W Polsce znacznie dominują urody harmonijne nad kontrastowymi. Jeśli chcesz zrozumieć czym jest harmonia i nasycenie w urodzie, kolorze, polecam ten pakiet e-booków KLIKNIJ tutaj.

 

Mity

Podczas szkoleń, poznaje Was i również dostaje ogrom informacji dotyczących tęgo czego Was uczono. Stąd bierze się ogrom mitów. Jednym z nich jest ten głoszący, iż kolor brwi powinien być w PRZECIWNEJ temperaturze do urody. Zupełnie serio, ja nie wiem jak mam to skomentować więc tylko Wam to tutaj zostawię.

Drugi turbo powtarzalny mit traktuje o doborze koloru brwi pod kolor włosów. Teoretycznie wszystko się zgadza, ale to i brwi, włosy, stylizacja przy twarzy, pmu ust, itd. powinny być dobrane do Ciebie, klientki, czyli konkretnej kolorystyki danej osoby. Jeśli Twoja podopieczna ma odpowiednio dobraną koloryzacje pod kątem siły koloru (ciemna/jasna), kontrastu (harmonijna/kontrastowa), temperatury urody (ciepła/chłodna) to bajabongo, możemy się tak pobawić. Poniżej metamorfozy z użyciem koloryzacji autorstwa moich kursantów wykonane zgodnie z analizą kolorystyczną. Pierwsza dla urody ciemnej, ciepłej autorstwa Mariusza Kura, właściciela Kliniki Włosa i Urody. Druga metamorfoza to Klaudia Koniarska, uroda jasna i chłodna.

No dobrze, mam jednak jeszcze pewne ale. Postaram się to wyjaśnić na tym przykładzie. Czarne, prawie czarne, ciemnobrązowe brwi. Komu? Jaka uroda to udźwigne?

 

Większość z Was powie natychmiast – zimy. Bardzo dobrze. Jakie włosy? Powiecie że ciemne, no nieźle. Pamiętajcie jednak, są typy kolorysryczne przede wszystkim KONTRASTOWE, jakimi są zima z podtypem wiosny (ZW) i wiosna z podtypem zimy (WZ). Takie urody wyglądaja też bardzo dobrze w skrajnie jasnych włosach i uwaga – mogą mieć przy tym bardzo ciemne, kontrastujące brwi.

Jeśli ten post jest dla Ciebie wartościowy poleć go dalej na swoich mediach społecznościowych. Pamiętaj o zamieszczeniu, podpięciu linka do posta:)

 

Chodź na mój instagram @katarzynasoja.pl tutaj codziennie uczę doboru koloru i publikuje metamorfozy!

Jeśli interesuje Cię analiza kolorystyczna i nie wiesz od czego zacząć, chcesz dokładniejszego opisu koloryzacji i każdego z dwunastu typów urody, koniecznie skorzystaj z pakietu trzech e-booków. Kliknij TUTAJ aby kupić.

Jesteś specjalistą branży beauty i wiesz że chcesz zdobyć kompetencje kolorysty, wraz z narzędziami, moją opieką poszkoleniową i nie tylko? Zapraszam na szkolenie – KLIKNIJ TUTAJ aby zobaczyć  ofertę.

Chcesz pozać swoje najlepsze koloryzacje, typ urody, kolory ubrań, kosmetyków, ZOBACZ TU (klik) ofertę analizy kolorystycznej on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.