ANALIZA KOLORYSTYCZNA W SALONIE FRYZJERSKIM

Analiza Kolorystyczna, czyli indywidualne diagnozowanie urody, pod kątem jej waloru, kontrastu, temperatury jest totalną PODSTAWĄ aby ekspert umiał dobrać koloryzację do swojej klientki. Kolor przy twarzy a zatem koloryzacja, która jest bezpośrednią oprawą dla urody, powinien być dobierany przez eksperów którzy potrafią robić analizę kolorystyczną, kolejno na podstawie wiedzy o typach urody dobierać najlepsze koloryzacje swoim klientkom.

Intencją tego artykułu jest pokazanie jak potężnym narzędziem w doborze koloryzacji jest Analiza Kolorystyczna. Kolejne akapity wizualizują metamorfozy z użyciem tego WIELKIEGO narzędzia, a ja je omówię.

 

METAMORFOZA JESIEŃ

Na zdjęciu moja klientka po analizie kolorystycznej on-line @makeuopassionate

 

Jesień jest typem kolorystycznym ciepłym, ciemnym, harmonijnym. Przekłada się to na dobór wszystkich kolorów znajdujących się przy twarzy, zwłaszcza koloryzacji. Każdy typ kolorystyczny jak np. jesień należy sklasyfikować dodatkowo według priorytetu. Najważniejszą cechą tej powyżej jest ciemna kolorystyka, zatem pasuje jej bardzo szerokie spektrum ciepłych brązów, miedzi, czasem miodowych blond refleksów jednak zawsze z ciemną bazą. Analogicznie najgorszymi propozycjami są pukle skrajnie jasne i chłodne, jak to było przed metamorfozą. Zwróć uwagę jak wygląda cera, oko, wszystko:) w koloryzacji dopasowanej indywidualnie i tej niekoniecznie.

METAMORFOZA WIOSNY

Na zdjęciu moja klientka po analizie kolorystycznej on-line @anirz.makeup

Moja kolejna klientka po analizie kolorystycznej on-line, także ciepła tyle że tym razem wiosna. Wiosny także są trzy, jedną jest przede wszystkim jasna, inna przede wszystkim kontrastowa, ta jest przede wszystkim ciepła. Zatem jeśli bierzemy się za koloryzacje wybieramy ciepłe, rudości, mogą być także te mocno nasycone. Niektóre ciepłe blondy także są wskazane. Przed metamorfozą nie jest najlepiej z prostego powodu – włosy nie mają ciepłej tonacji, dodatkowo są w bardzo zgasoznej kolorystyce.

Zawsze najpierw należy zdiagnozować typ kolorystyczny używając specjalistycznej wiedzy, dopiero zająć się rekomendacją zakresu koloryzacji.

METAMORFOZA LATA

Na zdjęciu moja kursantka oo szkoleniu z analizy kolorystycznej @klaudiakoniarskia i jej metamorfoza po analizie kolorystycznej

 

Typ letni jest jasny, chłodny, harmonijny. W tym przypadku mamy do czynienia jednym z trzech lat, dla którego najważniejsze są jasne koloryzacje. Oczywiście zignorowanie np. Temperatury mimo jasnej kolorystyki, też może mieć niefajne konsekwencje, co widzisz na bonusowym przykładzie poniżej:

Na zdjęciu moja klientka po analizie kolorystycznej on-line @marzenatryfon

Wracając to pierwszej Pani i wyjaśnienia dlaczego przed jest gorzej – przede wszystkim jest za ciemno. Na logikę, jeśli uroda jest przede wszystkim jasna, ciemne włosy są złym wyborem.

METAMORFOZA ZIMY

Klientka po analizie kolorystycznej mojej kursantki po szkoleniu z analizy kolorystycznej @klaudiapudelek

Zima jest typem urody i kolorystyką ciemną, chłodną i kontrastową. Zima na zdjęciu jest tą przede wszystkim ciemną, zatem podobnie jak u wspomnianej wyżej jesieni, kluczowa jest ciemna baza w koloryzacji. Tutaj dodatkowo zachowujemy chłodne tonacje, gdyż zima w przeciwieństwie do jesieni jest typem kolorystycznym dominujaco chłodnym.

Koloryzacja przed metamorfozą jest  niekorzystna przede wszystkim dlatego, że jednemu z najciemniejszych typów urody, zarekomendowano skrajnie jasną koloryzację.

 

Dlaczego warto wprowadzić usługę analizy kolorystycznej do salonu?

 

  • Nie ma lepszego powodu do podniesienia cen. Twoja koloryzacja to nie jest tylko farbowanko – to usługa koloryzacji pod okiem stylisty, który dba aby dobrać stylizację zgodnie typem kolorystycznym klientki. Pilnujesz aby zawsze wyglądała i czuła się zjawiskowo. Twój cennik od tej pory ma usługę Koloryzacja Premium z Indywidualnym Doborem Kolorystyki. Ty wprowadzasz usługi łączone, możesz także osobno. Ja jako topowa kolorystka w Polsce robię analizy kolorystyczne za 689zł, pomyśl o ile teraz mogą być bardziej rentowne Twoje usługi!
  • Twoje dotychczasowe umiejętności wchodzą na nowy poziom. Jesteś wizjonerem, kreatorem, któremu realnie zależy na klientce. Dzięki Tobie zawsze wygląda pięknie a jej pukle podkreślają urodę nawet jak jest zmęczona i bez makijażu – o to chodzi w analizie kolorystycznej. Wyobraź sobie satysfakcje z tworzenia takich metamorfoz w Twoim salonie , na Twoich wspaniałych klientkach!
  • Nowe możliwości skutecznej promocji. Wyobraź sobie jaki szał na Twoich mediach społecznościowych, kampaniach promocyjnych zrobią takie metamorfozy – Twój kalendarz będzie pękał w szwach, mimo nowych, wyższych cen! Dodatkowo poczuj co może się wydarzyć, jeśli ja , na moim instagramie z prawie 30k odbiorców udostępnie Twoje dzieła!

Zacznij działać TERAZ i zarezerwuj miejsce na szkolenie!

ZDECYDOWANY ABY PODNIEŚĆ SWOJE KOMPETENCJE, OTRZYMAĆ AUTORSKIE NARZĘDZIA, SZKOLENIE STACJONARNE ORAZ DOSTĘP DO EDUKACYJNEJ PLATFORMY ON-LINE? KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ OFERTĘ PAKIETU MASTER(KLIK).

 

PROWADZISZ SALON FRYZJERSKI, URODY,  CHCESZ PRZESZKOLIĆ CAŁY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW? ZOBACZ OFERTĘ PAKIETU MASTER .

DLA CIEBIE PROPONUJĘ TEN PAKIET ZE SZKOLENIEM STACJONARNYM ROZŁOŻONYM NA DWA DNI. PRÓCZ SZKOLENIA STACJONARNEGO, NARZĘDZI, DOSTĘPU DO PLATFORMY EDUKACYJNEJ DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA, NA DRUGI DZIEŃ POD MOIM OKIEM, WYKONUJECIE METAMORFOZY Z WYKORZYSTANIEM ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ. OSOBIŚCIE PRZYGOTOWUJE MATERIAŁY PROMOCYJNE, WIDEO, POLECAJĄCE WAS MOIM KLIENTKOM NA NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE!

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO. NAPISZ W WIADOMOŚCI ILOŚĆ PRACOWNIKÓW, MIASTO, ILOŚĆ ZESTAWÓW NARZĘDZI NA SALON, MNIEJ WIĘCEJ TERMIN. W CIĄGU KLIKU DNI WYŚLĘ OFERTĘ DLA CIEBIE!

O MNIE

Nazywam się Katarzyna Soja i jestem trenerką analizy kolorystycznej, oraz producentką autorskich narzędzi do tego procesu. Na mojej stronie znajdziesz WSZYSTKO, co jest potrzebne do edukacji w zakresie analizy oraz profesjonalne narzędzia mojego projektu. Jestem top kolorystyką w Polsce, wraz z moimi kursantami popularyzujemy usługę analizy jako klucz do indywidualnej i skutecznej metody w upiększaniu kobiet.

Współpracowałam/współpracuję między innymi z Pro Make Up Academy w Warszawie, Danielem Sobieśniewskim, Glam Shop, STYLIZACJETV, Drogeriami E-Kobieca, Drogeriami Natura. W moim e-booku Kompendium Koloru (klik) patronują mi takie marki jak Pierre Rene, Hean, Paese, Ibra Make Up.

Moją misją jest edukacja w zakresie doboru kolorów, indywidualnie do danej osoby. Usługa analizy kolorystycznej dzięki mojej działalności oraz moich kursantów jest coraz bardziej popularna, gdyż pokazujemy na realnych przykładach jak kluczowy wpływ ma personalnie wyselekcjonowana kolorystyka.

Na moim instagramie @katarzynasoja_ możesz zobaczyć metamorfozy z analizą oraz ogrom bezpłatnych treści. Dużo merytorycznej wartości znajdziesz także na moim BLOGU (klik)

 

Shopping Cart
Scroll to Top