ANALIZA KOLORYSTYCZNA – POPEŁNIASZ TEN BŁĄD!

Analiza kolorystyczna łatwa nie jest z wielu powodów, także takich że są powtarzane jakieś przekłamania albo sami zakładamy że coś jest faktem. Zresztą, co ja piszę – ten schemat na myślowy w wielu obszarach powoduje pewne zaburzenia poznawcze;)

Przy bardzo wielu postach, rolkach, relacjach, konsultacjach, na szkoleniach, wychodzi błędne przekonanie, które przeszkadza, a nawet uniemożliwia Wam prawidłową diagnozę kolorystyczną czy dobór kolorów do danej urody. Dotyczy to UTOŻSAMIENIA CIEMNEGO WALORU Z WYSOKIM KONTRASTEM.

Jak to się konkretnie przejawia? Widzicie ciemną urodę lub ciemny kolor, kiedy zapytam czy jest to uroda kontrastowa czy harmonijna, niemalże zawsze wskazujecie że KONTRASTOWA. Albo proszę o rozróżnienie koloru/urody na bardziej harmonijne vs kontrastowe/nasycone i tak naprawdę powstaje podział na ciemniejsze vs jaśniejsze. W istocie to jest duży błąd ponieważ dominująco ciemna jak i jasna uroda/ kolor mogą być kontrastowe/nasycone albo harmonijne.

Na powyższej grafice wyjaśniam pierwszą kwestię. Przyciemnienie nasyconego koloru klasycznie czernią, powoduje że traci on nasycenie. Nie twierdzę że powstały nam nagle odcienie, które są przede wszystkim harmonijne albo w ogóle bez kontrastu.  Jednakże należy zauważyć że dodanie czerni (zwróć uwagę gdzie znajduje się kolor na planszy z gradientem – wskazuję łapką) sprawiło że kolory stały się nie tylko ciemniejsze ale także nieco bardziej zgaszone/straciły światło.

Jak to wygląda w urodzie?

Dokładnie tak samo. Powyżej dwa typy kolorystyczne ciepłe, dla uproszczenia tematu poruszam się w zakresie analizy kolorystycznej czterostopniowej.

Pierwsza to jest wiosna, która jest jasna i kontrastowa, druga to jesień która jest ciemna i harmoniijna. Jeszcze raz, zwróć uwagę – jesień jest jednocześnie ciemna i harmoniijna, zaś przykłady powyżej pokazują że wiosna może być dużo bardziej kontrastowa od ciemniejszej jesieni.

Powyżej przykład jak kolor ciemny (usta) i harmonijny, mimo odpowiedniej temperatury nie pasuje wiośnie oraz jak jaśniejszy odcień, wciąż ok pod kątem temperatury, jest zbyt kontrastowy dla urody jesiennej. Widać wyraźnie że nawet odcień jasny ale nasycony, może mieć za wysoki kontrast dla ciemnego typu kolorystycznego.

Powyżej zamiana i efekt odpowiednio dopasowanych kolorów ust pod kątem nie tylko temperatury ale także waloru i nasycenia.

Powyżej grafika na której wyjaśniam opcje gaszenia koloru. Jeśli interesuje Ciebie dopasowanie indywidualnie koloru do urody klienta, jesteś kreatorem wizerunku pracującym z urodą i kolorem – koniecznie rozpocznij edukację w zakresie analizy kolorystycznej.

 

Poniżej opis poszczególnych opcji edukacyjnych, kliknij aby zobaczyć opis:

 

 

O MNIE

Nazywam się Katarzyna Soja i jestem trenerką analizy kolorystycznej, oraz producentką autorskich narzędzi do tego procesu. Na mojej stronie znajdziesz WSZYSTKO, co jest potrzebne do edukacji w zakresie analizy oraz profesjonalne narzędzia mojego projektu. Jestem top kolorystyką w Polsce, wraz z moimi kursantami popularyzujemy usługę analizy jako klucz do indywidualnej i skutecznej metody w upiększaniu kobiet.

Współpracowałam/współpracuję między innymi z Pro Make Up Academy w Warszawie, Danielem Sobieśniewskim, Glam Shop, STYLIZACJETV, Drogeriami E-Kobieca, Drogeriami Natura. W moim e-booku Kompendium Koloru (klik) patronują mi takie marki jak Pierre Rene, Hean, Paese, Ibra Make Up.

Moją misją jest edukacja w zakresie doboru kolorów, indywidualnie do danej osoby. Usługa analizy kolorystycznej dzięki mojej działalności oraz moich kursantów jest coraz bardziej popularna, gdyż pokazujemy na realnych przykładach jak kluczowy wpływ ma personalnie wyselekcjonowana kolorystyka.

Na moim instagramie @katarzynasoja_ możesz zobaczyć metamorfozy z analizą oraz ogrom bezpłatnych treści. Dużo merytorycznej wartości znajdziesz także na moim BLOGU (klik)

 

Shopping Cart
Scroll to Top