ANALIZA KOLORYSTYCZNA – OPRAWKI OKULAROWE WIOSNA

Oprawki okularowe to jeden z elementów stylizacji, który powinien uwzgędniać typ kolorystyczny osoby, dla której je wybieramy. W tym artykule zwizualizuję jak to wygląda w przypadku wiosennych typów kolorystycznych, uwzględniając ich podtypy. Jeśli nie znasz jeszcze swojego typu urody zapraszam na Analizę Kolorystyczną On- Line (kliknij).

Co wspólnego?

Jest klika kolorów w ogólnej palecie kolorystycznej dla wiosen, które są wspólne. W mojej ocenie oprawki złote, w odcieniu średniego, ciepłego brązu mogą być dobrą opcją bazową dla każdej z wiosen. Pragnę jednak zaznaczyć że podtypy mogą się mocno między sobą różnić, dlatego zawsze zachęcam do bardziej szczegółowej analizy kolorystycznej i branie pod uwagę podtypu kolorystycznego. Wyznaczenie priorytetu dla każdego z nich robi sporą różnicę, wystarczy spojrzeć na poniższe propozycje.

 

 

Wiosna z podtypem lata NAJJAŚNIEJSZA

Priorytetem w tym przypadku jest JASNA KOLORYSTYKA, zatem mimo że czterostopniowo wiosna jest kontrastowa i generalnie potrzebuje nasyconej kolorystyki w tym przypadku nie można przesadzić. Proponuję oprawki w kolorach jasnych, raczej ciepłych, złote, cieniutkie też będą doskonałe. Jeśli masz ochotę na bardziej nasycony element kolorystyczny w okularach, wybierz bardzo drobną oprawkę, aby ten element nie zdominował Twojej urody. Doskonałe będą także oprawki transparentne. Odradzam Ci wszystkie bardzo ciemne i masywne oprawki.

Kliknij w obrazek i zobacz filmik z oprawkami dla jasnej wiosny:

Wiosna z poddtypem jesieni NAJCIEPLEJSZA

Dla tej wiosny najważniejsza jest ciepła temperatura zachowana w kolorystyce, nadal jest kontrastowa oraz ciemniejsza od wiosny z poddtypem lata. W tym przypadku można postawić na ciepłe czerwienie, pomarańcze, brązy, mocniejsze zielenie a to wszystko może przeplatać się ze złotymi elementami. Unikaj błękitnych, szarych i srebrnych kolorów w oprawce.

 

Wiosna z podtypem zimy NAJBARDZIEJ KONTRASTOWA

 

Jedyny typ kolorystyczny poza zimami, któremu mogę polecić czarne oprawki lub z  czarnymi elementami. Ogrom nasyconych kolorów jest dla wiosny kontrastowej doskonała i możesz bardziej eksperymentować z nieco szerszymi oprawkami, mocniejszymi akcentami. Odradzam oprawki w kolorach zgaszonych, które nie będą w ogóle się odznaczać na tle Twojej  wyrazistej urody.

 

 

Chcesz poznać swoje najlepsze kolory i typ kolorystyczny? ZAPRASZAM NA ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ON-LINE (klik).

Jesteś typem urody WIOSNA i chcesz jeszcze więcej wiedzy o swojej kolorystyce? KUP MASTERCLASS DLA TYPÓW WIOSENNYCH (KLIKNIJ)

Chcesz wprowadzić analizę kolorystyczną do swojego biznesu, aby podnieść jakość swoich usług, więcej zarabiać i POTRZEBUJESZ KOMPLETNEGO SZKOLENIA Z NARZĘDZIAMI, PROFESJONALNĄ OPIEKĄ? Kliknij TUTAJ.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.