Analiza Kolorystyczna – Metamorfozy Klientek

Powinnam zrobić to dawno temu ale lepiej późno niż wcale;)

Przecież logiczne że uwielbiacie metamorfozy i jak je omawiam, ja zamiast je eksponować na honorowych przestrzeniach mojej działalności, niedbale wrzucałam od czasu do czasu na stories 🤷

No nie wiem co powiedzieć, zacznę od tego że właśnie to zmieniam:) Tym wpisem zacznę z pewnością regularny cykl omawiania metamorfoz moich klientek i klientek moim kursantów. Zachęcam jednocześnie do zaobserwowania mojego kanału YT ( nazywa się dokładnie tak samo jak ja 🙂 bo wpisy uzupełniam materiałami wideo.

Jeśli chcesz podobnie jak moje klientki być kobietą świadomą swoich kolorów i korzystać z ogromu bezpłatnych materiałów jakie udostępniam zapraszam na Analizę Kolorystyczną On-line (klik)

 

Klikając w obrazek poniżej, zobaczysz film na kanale YT uzupełniający ten wpis:

Metamorfoza Ciepłej jesieni

Priorytet: Ciepła kolorystyka

Powyżej Gosia, jesień z podtypem wiosny. Jeśli u Ciebie ustalono podobny klucz kolorystyczny, szalenie istotne jest wyeksponowanie i zadbanie o odpowiednią temperaturę kolorów przy twarzy, jak koloryzacji. Po pierwsze MA BYĆ CIEPŁO, a najmniej korzystną alternatywą są jasne, chłodne blondy w odcieniach szarości.

Jesień jest także typem ciemnym i harmonijnym, natomiast to nie jest priorytet. Oznacza to tyle, że ten kolor jest w przedziale od pośredniego do ciemnego waloru, zaś o bardzo ciemny już nie zahacza. Innymi słowy, bardzo ciemne brązy lub rudości, zdominują tę urodę gdyż okażą się nieproporcjonalnie ciemne do tego na ile ciemna ona jest.

Jeśli idziemy w rudości i kasztany dla jesieni z podtypem wiosny, uwzględniamy że to jest wciąż jesień czyli typ harmonijny. Przykładowo dla wiosny, która jest typem kontrastowym dałabym część poleceń pukli nasyconych, jaskrawych. Stylizując jesień trzeba działać w bardziej zgaszonych tonacjach.

Metamorfoza Jasnego Lata

Priorytet: Jasna kolorystyka 

Powyżej Marzena @tryfonkamaluje, która jest jednym z najjaśniejszych typów urody, latem z podtypem wiosny. W tym przypadku sytuacja jest prosta – priorytet to jasne kolory, także w koloryzacji włosów. Na dalszym planie jest temperatura chłodna oraz harmonia, natomiast wciąż nie należy ich ignorować.

Powyżej porównanie z mojego e-booka Kompendium Koloru na zdjęciach autorstwa Daniela Sobieśniewskiego. Daniel przerobił drugie zdjęcie na jedną z najgorszych koloryzacji dla urody jasnego lata.

Przyznasz że pierwsze porównanie także robi wrażenie mimo teoretycznie niewielkiej zmiany. No właśnie, przed było za ciepło, za dużo żółtej tonacji. Bez względu jakim latem mamy do czynienia, to jest wciąż dominująco chłodny typ kolorystyczny. Każde lato, które ma jasne włosy (nie zawsze musi, u innych typów letnich ta kolorystyka jest bardziej zróżnicowana pod kątem waloru), fajnie jeśli zadba aby nie żółkły od słońca, kosmetyków, etc.

Ciepłe kolory przy twarzy sprawiają że uroda L-W nie świeci pełną mocą, to samo robią zbyt ciepła temperatura koloryzacji. Propozycje poniżej nie są super chłodne jak dla najchłodniejszych typów urody. Można mieszać różne pasma ze sobą, może być chłodniej wymieszane z cieplej, ale całość nie powinna być ciepła. W tym przypadku nawet zachowując odpowiedni walor , widzimy potężną zmianę w zależności od doboru temperatury.

 

 

 

 

Chcesz zdobyć kompetencje kolorysty lub poznać swój typ kolorystyczny?Zapoznaj się z poniższymi opcjami:

 

Shopping Cart
Scroll to Top