Analiza Kolorystyczna – Komu Pasuje Czerń?

Czerń taka uniwersalna?

Nie jest tajemnicą że ogromna część kobiet uwielbia czerń, uznaje ją za najbardziej elegancki i uniwersalny kolor. Przyjęło się że wyszczupla, pasuje każdemu i jest dość praktyczna bo nie brudzi się jak np. biel. W tym wpisie pragnę zwizualizować, wytłumaczyć Ci jak to wygląda od strony analizy kolorystycznej. Zweryfikujmy jak czerń rzeczywiście wpływa na daną urodę, czy i kogo upiększa, jakie może mieć równie uniwersalne zamienniki.

Którą urodę czerń podkreśla, a którą przytłacza, jest bardziej widoczna od twarzy?

Rozłóżmy czerń na czynniki pierwsze

Diagnozując kolorystycznie daną urodę, oceniam czy jest ciepła/chłodna, jasna/ciemna, harmonijna/kontrastowa. Upraszczając analiza kolorystyczna polega na tym, aby dostrzec te cechy, wyróżnić priorytet w danej urodzie i na tej podstawie skomponować paletę kolorystyczną. Skracając i uogólniając,  naprawdę maksymalnie, najlepsze kolory dla Ciebie są takie jak Twoja uroda.

W praktyce czerń (czysta, bez domieszek) nie ma temepratury ani ciepłej ani chłodnej, jednak ma zdecydowanie wysoki kontrast i jest ciemna. Jakie urody są ciemne i kontrastowe? ZIMY.

 

Różne typy kolorystyczne a czerń

Poniżej prezentuje różne typy kolorystyczne o innym zestawieniu cech temperatura-walor-kontrast. Przyjrzyjmy się zatem różnym typom urody i omówmy ich współpracę z czernią;)

 

LATA

 

Uroda jasna, chłodna, harmonijna. Oczywiście w tym wpisie wizualizuje ogólnie, na przykładzie podziału czterostopniowego. W przypadku lat, czerń jest zbyt ciemna i kontrastowa. Uroda letnia potrzebuje kolorów zdecydowanie jaśniejszych, zgaszonych. Ta z powyższego przykładu, doskonale prezentuje się także w neutralnych beżach i szarościach.

 

ZIMY

Tutaj wszystko się zgadza – zima jest ciemna i kontrastowa, dokładnie tak samo jak czerń. Oczywiście ma inne opcje do wyboru, także na kolor bazowy, jednkże czerń nie dominuje tak wyrazistej urody lecz ją podkreśla.

JESIENIE

Jesienie są ciemne, ale jednocześnie mają mało kontrastu w urodzie. Na powyższym obrazku uroda jesieni z poddtypem lata, czyli jesieni najbardziej harmonijnej. Zwróć uwagę jak czerń dominuje urodę, jest bardziej widoczna od twarzy, przytłacza ją. Jesienie znacznie lepiej prezentują się w beżach, brązach, burgundach, oliwce.

WIOSNY

Wiosna jest kontrastowa, ale tylko jedna z wiosen na tyle, aby czerń jej nie szkodziła. W przypadku reszty, jasny walor na tyle ,,rozbiela” urodę, że czerń ją przytłacza i odciąga uwagę od urody, zamiast ją podkreślać. Powyżej jedej z najjaśniejszych, wiosennych typów kolorystycznych.

Co zamiast czerni?

Wybierz inny kolor na bazę, podobnie jak pokazałam powyżej. Równie uniwersalne są granaty, cześćy niebieskości, brązy, beże, szarości. Oczywiście polecam je dobrane odpowiednio do Twojego typu urody. Kup Tutaj Analizę Kolorystyczną ON-LINE klik 

 

KLIKNIJ W OBRAZEK JEŚLI POTRZBUJESZ KSIĄŻKI O ANALIZIE KOLORYSTYCZNEJ!

 

Chcesz poznać swoje najlepsze kolory i typ kolorystyczny? ZAPRASZAM NA ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ON-LINE (klik).

Chcesz wprowadzić analizę kolorystyczną do swojego biznesu, aby podnieść jakość swoich usług, więcej zarabiać i POTRZEBUJESZ KOMPLETNEGO SZKOLENIA Z NARZĘDZIAMI, PROFESJONALNĄ OPIEKĄ? Kliknij TUTAJ.

 

One thought on “Analiza Kolorystyczna – Komu Pasuje Czerń?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.