ANALIZA KOLORYSTYCZNA A BLONDY

Jeden z moich ostatnich postów na instagramie @katarzynasoja.pl wywołał burzę pytań oraz obudził ogromną dociekliwość. Konkretnie chodzi o ten kafelek:

 

Znaczenie podziału 4 i 12 stopni

Jakim cudem blond może pasować każdemu? Czy rzeczywiście blond pasuje każdemu? Czy blond odmładza? No ale jak to, wszystkie typy mogą nosić blond? Jaki pasuje mi blond? Po pierwsze, apeluje o dokładne przeczytanie nagłówka – chodzi o dopasowanie blondu do każdego typu urody, według analizy kolorystycznej czterostopniowej. Gdybym miała się odnieść do podziału znacznie dokładniejszego, czyli dwunastostopniowego, absolutnie nie uwazam że każdy z dwunastu typów ma swój odcień blond pukli. Nie jest tajemnicą że używam tego argumentu, aby specjaliści pracujący z kolorem zagłębiali swoją wiedzę w kierunku bardziej szczegółowym.

 

Po pierwsze: temperatura, walor, kontrast

Typy czterostopniowe są odpowiednio jasne/ciemne, chłodne/ciepłe, harmonijne/ kontrastowe. W związku powyższym, blond można dostosować do danej urody według tychże cech. Przykładowo, ultra jasny, czysty blond, ze złotą poświatą, jest doskonały generalnie dla każdego typu wiosennego, ponieważ ma dokładnie te same cechy co ten typ urody: jest jasny, czysty, ciepły.

Jesień (nie każda i wszystko zależy w jakich proporcjach) może mieć także blond pukle, także ciepłe, ale już znacznie ciemniejsze, zgaszone.

Kolorystyka lata może przebierać głównie w blondach, co akurat dla większości jest dość oczywiste. Jednak w  tym przypadku zaznaczam że pukle nie mogą mieć żółtych, pomarańczowych refleksów. Lata pomiędzy sobą także mogą się naprawdę mocno różnić. Poniżej blond, który polecam dla lata przede wszystkim harmonijnego i chłodnego.

W przypadku zim generalnie jedna z nich ma największe predyspozycje do blondu, dwie pozostałe… no cóż, jakoś na pewno da się to ograć. Zimy są ciemne, ale także chłodne i kontrastowe, zatem predyspozycja do blondu zależy od cechy priorytetowej konkretnej zimy.

 

Proporcje

Najwięcej kontrowersji jest wokół jasnych pukli, dla najciemniejszych typów kolorystycznych. Nie możemy w  tym przypadku jednoznacznie mówić o jednym odcieniu, jako całości koloryzacji. Od dawna styliści fryzur operują umiejętnościami, technikami, które pozwalają łączyć, mieszać ze sobą konkretne odcienie. Można nadać wielowymiarowy efekt rudości, dodając ciepłe blondy. Ciemna uroda może mieć jasne refleksy przy dominującej ciemnej koloryzacji. Oczywiście wszystko odpowiednio dopasowane pod kluczowe cechy kolorystyki danej osoby. Poniżej propozycje uzycia blondu dla urody ciemnej, z ciemną koloryzacją bazową, dla różnych temperatur.

Chodź na mój instagram @katarzynasoja.pl tutaj codziennie uczę doboru koloru i publikuje metamorfozy!

https://www.instagram.com/p/CbqEimOs3lU/?utm_medium=copy_link

Jeśli interesuje Cię analiza kolorystyczna i nie wiesz od czego zacząć, chcesz dokładniejszego opisu koloryzacji i każdego z dwunastu typów urody, koniecznie skorzystaj z pakietu trzech e-booków. Kliknij TUTAJ aby kupić.

Jesteś specjalistą branży beauty i wiesz że chcesz zdobyć kompetencje kolorysty, wraz z narzędziami, moją opieką poszkoleniową i nie tylko? Zapraszam na szkolenie – KLIKNIJ TUTAJ aby zobaczyć  ofertę.

Chcesz pozać swoje najlepsze koloryzacje, typ urody, kolory ubrań, kosmetyków, ZOBACZ TU (klik) ofertę analizy kolorystycznej on-line.

 

Shopping Cart
Scroll to Top