Zima z podtypem letnim

Omawiany w poście typ kolorystyczny, należy do najchłodniejszych. Cecha ta powinna przejawiać się w każdym aspekcie urody, co odpowiedniej kolorystyki. Zimę (typ dominujący) jak  lato (typ uzupełniający) łączy wspólna temperatura, która w efekcie dominuje urodę.

 

Zima jest typem ciemnym, kontrastowym i tu przede wszystkim chłodnym. Możesz mieć teraz skojarzenia z typem L-Z (o tym przeczytasz TUTAJ), ale zauważ różnicę w walorze oraz kontraście.

 

Skóra

Zwykle bardzo chłodna, jasna, lekko różowa. Usta mogą być nasycone, w odcieniach różu, policzki zarumienione. Typy kolorystyczne, w których dominuje chłodna temperatura, najrzadziej miewają piegi, ale pamiętaj że one moga mieć również chłodne tony. Poniżej pokazana jest kolorystyką tego typu kolorystycznego, za pomocą KOŁA TEMPERATURY.

Włosy

Naturalne najczęściej są ciemne, szarobrązowe, czarne, grafitowe. Idealne koloryzacje oraz propozycje makijażu permanentnego brwi dla tego typu kolorystycznego, znajdziesz na PALECIE FRYZJERSKIEJ z literką Z. Wybierz te, które są najchłodniejsze. Idealne propozycje dla tej urody to chłodne brązy, granatowa czerń ale również silvery- tu propozycje powinny być znacznie ciemniejsze lub z ciemniejszym odrostem, niż u L-Z.

Oczy

Tęczówka jest wyraźna, ciemna i lodowata. Są to najczęściej granaty, lodowe szarości, w towarzystwie ciemnego obramowania i chłodnego, czystego białka. Oprawa oka jest ciemna, zwykle podobna naturalnej kolorystyce włosów.

 

W czym przejawia się podtyp kolorystyczny?

Lato jest chłodne, jasne, zgaszone, zatem:
• w małej, naturalnej pigmentacji ust;
• dominującej chłodnej temperaturze;
• dość jasnej tęczówce oka, ale zawsze w kontrastowym obramowaniu;
• czasem w mysich, blond włosach.

 

Chcesz wiedzieć jakim jesteś typem kolorystycznym? Zapraszam na ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ONLINE (KLIK).

Jeśli interesuje Cię SZKOLENIE Z ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ+NARZĘDZIA kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.