Jak wykreować decyzyjny wizerunek?

Coraz częściej współpracuje z kobietami, które biorą życie w swoje ręce i zakładają firmy, są już ich właścicielami, diametralnie zmieniają branżę, awansują lub pretendują do wyższego stanowiska. Co jest wtedy największym problemem? Brak wizerunkowego wsparcia, dla ich ogromnych kompetencji. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek ,które pomogą wykreować decyzyjny i kompetentny wizerunek.

1.Kolor.

Wiem że nie każdą  z nas, obowiązuje dress code na najwyższym szczeblu. Zdarza się iż wymaga tego poważna konferencja, spotkanie biznesowe, albo chcemy budować profesjonalną markę osobistą.

Granat jest bezkonkurencyjny w budowaniu  autorytetu i decyzyjności. Szarości pozwalają budować zaufanie. Biel i błękit są ok, ale zostawiamy je na koszulach.

2. Wzór.

W budowaniu autorytetu, należy wyznawać zasadę, im mniej tym lepiej. Pamiętaj że jodełka, tłoczenia to też wzór. Wiem że są wśród Was Panie związane z branżą beauty, czy artystyczną. Wtedy do bardzo decyzyjnej klasyki, polecam jeden mocny akcent, np. neonowe/wzorzyste szpilki. Jeśli nie jest to spotkanie na najwyższym szczeblu, pokazujcie na swoim przykładzie że dobrze wykonujecie swoją pracę ( wizażystka jadąc do  klientki, powinna mieć doskonały makijaż, fryzjerka w pracy dobrze wystylizowane  włosy, etc.).

3. Makijaż i fryzura.

Na spotkaniach typowo biznesowych, polecam staranny makeup no makeup, gładko zaczesane włosy. Nie ma mowy o rozpuszczonych długich włosach, czy fryzurze czesanej wiatrem. Wszystko ma być staranne i nie odwracać uwagi od Twoich kompetencji. Włosy mogą być rozpuszczone (ale starannie wymodelowane),  w długości do ramion. Brak makijażu, to też poważne faux pas!

4. Jakość.

Najwyższa. Tylko Ci się wydaje, że poliestrowa koszula zastąpi jedwabną. Zawsze w tkaninie kiepskiej gatunkowo, przy koleżance ubranej w jedwabie, merynosy i alpaki, wyjdziesz na ubogą  krewną.

5. Dodatki.

Wiesz że torba to symbol władzy? Zatem niech będzie piękna, skórzana, z idealną podszewką. Trzymaj w niej porządek, aby nie nurkować po długopis. Pamiętaj o wizytowniku, który pozwala na eleganckie przechowywanie wizytówek. Warto mieć ze sobą piękny kalendarz. Obuwie skórzane, nigdy baletki, sandały, odkryte palce, pięty, sportowe, szmaciaki, bardzo wysokie obcasy. Okulary również mają moc budowania autorytetu, a najlepiej robią to prostokątne oprawki.

POWODZENIA:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.