Wiosna z podtypem zimy

Wiosna to typ kolorystyczny ciepły, jasny, kontrastowy. W niniejszym wpisie, traktuje o wiośnie z podtypem zimowym.  Wspólna cecha obu typów kolorystycznych to kontrast i on dominuje w urodzie oraz jest piorytetem w doborze odpowiedniej palety barw.

 

 

Skóra

Charakterystyka na podstawie KOŁA TEMPERATURY (KLIK), zwracamy uwagę na stronę ciepłą. Uroda tej wiosny jest kontrastowa ( tu zobacz post o KONTRAŚCIE w urodzie), próżno szukać głębi i harmonii. Skóra  w przeciwieństwie do karnacji jesieni, będzie przede wszystkim w  przejrzystych kolorach.

Usta bardzo często mają mocno nasyconą pigmentacje, podobnie jak ,,książkowe” zimy.

 

Oczy

Oczy  tej wiosny są  niezwykle kontrastowe, sprawiają wrażenie błyszczących. Mimo dominującego ciepłego typu kolorystycznego, białko może być  chłodne. Tęczówka oka jest w bardzo nasyconej  kolorystyce, zwykle jest to zieleń trawy, zieleń butelkowa, czekoladowy brąz, ciemny brąz, morski, malachit.

Oprawa oczu zwykle ciemna, oko bardzo wyraźnie odznacza się na tle skóry. Niejednokrotnie ten typ kolorystyczny wygląda fantastycznie w bardzo  mocnym, nasyconym makijażu .

 

Włosy

Wiosna  najbardziej kontrastowa, często ma naturalne  włosy w kolorze ciemnego brązu, albo… bardzo jasnego blondu. Wyczuwana jest tu ciepła tonacja. Jeśli chodzi o dobór najlepszych koloryzacji, również idziemy tą drogą.  Unikamy koloryzacji pośrednich. Najlepsze z PALET FRYZJERSKICH (klik), są  koloryzacje skrajne walorem, czyli zarówno gorzka czekolada, co bardzo jasny, słomkowy blond mogą być strzałem w dziesiątkę. Z koloryzacji niestandardowych, wiosny mogą fantastycznie wyglądać w nasyconych pomarańczach i czerwieniach.

 

Jak przejawia się podtyp kolorystyczny?

W tym przypadku zima? Może w jednej lub kilku z poniższych cech:

• Dominującym kontraście.

• Chłodnym białku .

• Chłodnej i ciemnej tęczówce.

• Nasyconej pigmentacji ust (czasem chłodnej).

• Ciemnej oprawie oka.

 

 

Chcesz wiedzieć jakim jesteś typem kolorystycznym? Zapraszam na ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ONLINE (KLIK).

Jeśli interesuje Cię SZKOLENIE Z ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ+NARZĘDZIA  kliknij tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.