Jak uniknąć wpadek na zakupach?

Znasz to uczucie, kiedy dochodzisz do wniosku, że kupiłaś coś zupełnie niepotrzebnie? Odkryłaś w swojej szafie, rzecz nie noszoną przez rok? Zdarzyło Ci się, zaopatrzyć w odzież, której jakość pozostawiała wiele do życzenia?

Tym wpisem, postaram się wyjaśnić dlaczego tak się dzieje, oraz jak uniknąć zakupowych wpadek.

 

 

1. Naucz się wychodzić z pustymi rękami.

Serio. Wiem że boli, ale po kilku godzinach spędzonych na łowach, kiedy jesteś załamana, bo nie znalazłaś wymarzonego swetra, weźmiesz byle jaki. Albo kolor, albo krój, a może jakość (akryl?), Nie będą takie jak trzeba. Warto garderobę traktować jak inwestycję, bo zasługujesz na najlepsze.

 

2. Nie kupuj pod wpływem emocji.

Tak samo, jak w stanach silnego pobudzenia nie należy podejmować ważnych decyzji dotyczących finansów, tak postępuj z zakupami. Zresztą, to chyba Twoje finanse i decyzja dotycząca wizerunku, hmmm?

Awans, rozwód, menstruację, ciężki dzień w pracy, potraktuj lepiej kieliszkiem wina:)

 

3. Czego potrzebujesz?

Idź ze ściśle określoną potrzebą. Masz garderobę zaplanowaną kolorystycznie? Wiesz jakie kroje są dla Ciebie najlepsze? Masz świadomość, jakim typem stylistycznym jesteś? Jesli potrzebujesz pomocy, zapraszam do zapoznania się z  moją OFERTĄ oraz USŁUGAMI ONLINE. W Twojej garderobie potrzebna jest seksowna sukienka, czy kardigan który będzie pasował do połowy zawartości szafy? Zaplanuj swoją garderobę według swoich codziennych aktywności.

 

4. Zwróć uwagę na dodatki, jakość.

Płaszcz, marynarka z marną podszewką zszytą rzadkimi ściegiem, będzie straszyć wnętrzem za parę miesięcy. Akrylowy sweter Cię nie ogrzeje, a każdy ozdobny guziczek, koronka, sprawiają że tej rzeczy już nie założysz do wszystkiego. Zwracając uwagę na skład, jak nie rozumiesz nazwy podanej na metce, zwyczajnie wpisz w wyszukiwarkę internetową. Przyjrzyj się szwom, jak są przyszyte guziki, czy nic się nie pruje, etc.

 

Udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.