Typ kolorystyczny, a brwi

Dziś na tapecie będą brwi.
I nie będzie to temat ich kształtu (może w niedalekiej przyszłości), ale skupimy się na ich kolorze.
Skoro na kolor patrzymy pod kątem kontrastu, temperatury, siły, tak samo ma być z doborem stylizacji, koloru włosów, makijażu to i oczywiście brwi.
W dniu dzisiejszym mamy możliwości makijażu permanentnego, henny, makijażu tradycyjnego. Jeśli w tych dwóch ostatnich popełniamy błędy, to mamy możliwość szybkiej i skutecznej zmiany. Przy makijażu permanentnym niestety – jeśli linergistka nie potrafi dobrać brwi pod kątem kontrastu, temperatury i siły urody, szykuje nam się tragedia. Moim zdaniem najbardziej należy zwrócić uwagę, na poniższe punkty:


1) Mocne kontrastowe brwi, dla zgaszonej urody.
To samo dotyczy doczepianych rzęs. Niestety, ale widzę mnóstwo pięknych kobiet o jasnej i subtelnej urodzie z fatalnym kolorem brwi. Są one bardzo ciemne i zbyt kontrastowe. Oszpecenie jest niesamowite, a w efekcie widzimy najpierw czarne brwi/rzesy, później kobietę. Nie do końca zgadzam się z zasadą, że blondynka powinna mieć nieco ciemniejsze, zaś brunetka jaśniejsze brwi. A co z kobietą kontrastową, która ma platynę na głowie? Przecież ona w ciemnych brwiach będzie błyszczeć!

Cztery kobiety od najmniejszego kontrastu (dół), po największy. 

2) Temperatura

              Przykładowy zimny i ciepły odcień brązu.

I jak ze wszystkim, zimne typy powinny nosić zimny kolor brwi i odwrotnie. Pamiętaj, że każdy kolor ma swoją ciepłą i zimną wersję. Brązy, szarości, beże również. Kupując kredki, pomady, cienie do brwi sprawdzaj które mają więcej żółtego pigmentu, również przez porównywanie kolorów. Zimne mają domieszkę  niebieskiego/błękitnego pigmentu.

Dwie kobiety o różnej temperaturze urody.

Jeśli interesuje Cię wiedza z zakresu analizy kolorystycznej i autorskie narzędzia kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.