Stylizacja brwi

 

Od niedawna coraz większą uwagę przywiązujemy do stylizacji brwi, i bardzo dobrze. Ten element jest w stanie zmienić niemalże całkowicie twarz, dlatego Warto mu się przyjrzeć.

Jakie brwi mi pasują?

Nie takie, jak Twojej ulubionej blogerce czy piosenkarce, tylko te które będą idealne właśnie dla Twojej buzi. Liczy się kształt twarzy, kształt oka, wielkość twarzy, nos, ile mamy lat, kolor włosów, typ kolorystyczny.

 

Kształt twarzy

Twarz podłużna, wymaga brwi bardziej prostych, spłaszczonych. Szeroka potezebuje mocno uniesionogo łuku, bardziej trójkątnego. Buzia okrągła powinna unikać okrągłych brwi, najlepiej będzie się prezentować w bardziej geometrycznych brwiach jest kąt załamania, w ich najwyższym punkcie). Kwadrat/prostokąt najlepiej prezentują się w miękkich, zaokrąglonych liniach.
Im pełniejsza twarz, tym grubsze powinny być brwi.

fot.epichairdesignes.com.au

Oko
Brew powinna naśladować kształt oka. Ich kształt warto wyznaczyć przez linie: od kącika nosa pionowo w górę, od kącika, przez zewnętrzną część tęczówki (najwyżej położona część), od kącika przez zewnętrzną część oka.

Nos

Przy szeroko rozstawionych oczach, można brwi ,, zbliżyć” do siebie. Przy szerokim nosie, należy uważać, gdyż zbyt mały rozstaw poszerzy jego dół.

Kolory

Ogólne zasady głoszą, że brunetki powinny mieć brwi ton jaśniejsze, szatynki w swoim kolorze, blondynki o ton ciemniejsze, niż włosy, rude mogą mieć brązy albo i nieco ciemniejsze rude. Warto i tutaj znać swój typ kolorystyczny, bo platynowa zima (czysta), będzie rewelacyjnie wyglądać w bardzo ciemnych brwiach. Zdarza się, że Panie typu jasne lato/wiosna, jedynie popracują nad kształtem brwi, a ich tonacja będzie świetnie współgrać z jasną i harmonijną urodą. Najważniejsze to abyś pamiętała, że brwi powinny być w tej samej temperaturze co włosy ( zimny odcień włosów-zimny odcień brwi).

 

Trik dla opadających powiek

Można wydepilować o kilka włosków więcej, przy zewnętrznej części brwi i domalować ją nieco wyżej. Apeluje o umiar!:)

 

Teraz zapraszam do lustra. Najpierw namaluj kredką Twój najlepszy kształt, dopiero działaj.

Udanej zabawy:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.