Przykładowa Analiza Kolorystyczna

Dzisiejszy post pokaże za pomocą grafik nałożonych na moje zdjęcie, jak wygląda Analiza Kolorystyczna w wersji online. Warto zacząć od tego, że metodologia pozostaje taka sama, tylko używamy narzędzi w wersji online, a zamiast spotkania posługujemy się odpowiednim zdjęciem.

Jak wykonać zdjęcie do analizy?

Koniecznie bez makijażu, a ten powinien być zmyty najmniej 15min przed zrobieniem zdjęcia/przystąpienia do analizy bezpośredniej. Dlaczego? Bo buzia bezpośrednio po będzie czerwona. Fantastycznie jeśli nie jesteś opalona, jak jest inaczej poinformuj o tym w ankiecie.  Włosy powinny być zaczesane do tyłu, nie ma możliwości aby zostawić na czole grzywkę. Każdy kolorysta będzie wdzięczny jeśli pokażesz odrost. Nie ma nowy  o biżuterii, kolorowych  spinkach, opaskach, najlepiej aby  barki  były  odkryte,  ewentualnie w kolorze czarnym.

Zdjęcie powinno być wykonane na wprost światła dziennego, lub specjalnej lampy – nie może być to światło żółte, ani ostre.

 

 

Wywiad

Wykonując analizę  bezpośrednią  i online, kolorysta musi znać odpowiedź na pewne pytania. Dotyczą tego czy masz wykonany makijaż permanentny, hennę,  kiedy się opalałaś ostatnio etc. W wersji online, jest wysyłana ankieta na skrzynkę email.

 

 

Temperatura

Pierwszy etap to sprawdzenie czy jesteś typem ciepłym czy chłodnym. Bardzo szczegółowo opisałam ten czynnik w TYM WPISIE (klik).

Patrząc na moją twarz w paletach zarówno online co bezpośrednich, zauważamy iż paleta chłodna wygładza koloryt skóry i podkreśla oko. Paleta ciepła powoduje złudzenie zaczerwienienia.

 

Dlaczego tak się dzieje?

Przyglądając się urodzie, widać dominujące chłodne tonacje co pokazuje plaleta z KOŁA TEMPERATURY(klik), strona chłodna. Jest to również wskazówka jakich podkładów, róży, kosmetyków do konturowania używać.

 

 

Lato, zima? Jesień, wiosna?

Na etapie określania temperatury wyszło, że jestem typem chłodnym. Chłodne są zima i lato, zatem już nie ma sensu sprawdzać jesieni i wiosny (są ciepłe). Zima w odróżnieniu od lata jest ciemna i kontrastowa, lato jasne i zgaszone. Którą paletę wybierasz?

 

 

Mam nadzieję, że widzisz która paleta jest kompatybilna z moją urodą. Lato mimo odpowiedniej temperatury, nie podkreśla kontrastu w mojej urodzie, wyglądam na zmęczoną. Zima odpowiada pod kątem waloru i kontrastu. Kolory o tych cechach powodują poprawę kolorytu cery, ,, malują oko i usta.

 

 

Którą zimą jestem?

Zima zawsze jest chłodna, ciemna, kontrastowa. Najchłodniejsza jest zima z podtypem letnim (trzecia), najciemniejsza z podtypem jesiennym (druga), najbardziej kontrastowa z podtypem wiosny (pierwsza). Która najlepiej mi pasuje?

 

Pierwsza paleta zbyt kontrastowa, co skutkuje tym, że widać najpierw kolory potem mnie. Trzecia jest zbyt, chłodna a ja mam ciepłe akcenty w urodzie. Najlepsza dla mnie jest kolorystyka najciemniejszej zimy z podtypem jesieni.

 

 

W czym przejawia się podtyp kolorystyczny?

W moim przypadku skóra mimo, iż  ma tony z chłodnej strony koła temperatury, nie są one najzimniejsze. Skóra jest dość śniada, ziemista. Tęczówka oka ciepła, choć w towarzystwie niemalże błękitnego białka. Usta mają bardzo słabą  pigmentację, co bardziej pasuje do typu zgaszonego. Jesień jest ciemna, ciepła, zgaszona.

 

 

Kolorystyczny projekt garderoby

Jestem zwolennikiem porządku i logistyki, więc ja i moi kursanci  zaproponujemy Ci najlepsze kolory jako podstawę Twojej szafy, pomadki, biznesu i nie tylko!

Podczas analizy przygotowuję również najlepsze koloryzacje włosów dla Twojego typu urody.

 

To wszystko  i tak w wielkim  skrócie;) Chcesz zobaczyć  jak kolor wpływa  na efektywność makijażu, stylizacji, koloryzacji włosów? Spójrz na zdjęcia poniżej . Dodam tylko,  że  jako blondynka jestem  o dziesięć lat młodsza;)

 

 

 

Chcesz wiedzieć jakim jesteś typem kolorystycznym? Zapraszam na ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ONLINE (KLIK).

Jeśli interesuje Cię SZKOLENIE Z ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ+NARZĘDZIA  kliknij tutaj.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.