Płaszcze Zara i Mango – stylizacja i polecenia

Ten wpis jest kontynuacją mojego instastories z poleceniami płaszczy z Zary i Mango wrzuconego na mój instagram @katarzynasoja.pl. Jeśli relacja wygasła, znajdziesz ją w tzw. wyróżnionych, o nazwie,, płaszcze”.

Celem tego materiału, jest pokazanie pewnych niuansów, sposobów na to jak typy kolorystyczne siostrzane, albo o wspólnej cesze, mogą stylizacyjnie ograć ten sam element.

Nie dla wszystkich jest jasne że czasami ten sam element garderoby, kolor czy wzór polecam więcej niż jednej urodzie. Mam ogromną nadzieję, że poniżej nie tylko dam polecenia naprawdę super ciuchów, ale wyjaśnię Ci dlaczego tak się dzieje.

 

Ubrania pochodzą z asortymentu sklepów Zara i Mango

Boski czerwony płaszcz w kratę z Mango polecam głównie urodzie kontrastowej, ten zaś cechuje urody zimy i wiosny. Różnica między nimi tkwi między innymi w walorze, tj jasne-ciemne. Stylizując wiosnę, jako kontrastowy (cecha wspólna z zimą) ale także jasny i ciepły typ urody, wybrałabym ten płaszcz ale do odpowiedniej garderobianej bazy. Po lewej stronie propozycja wiosnenna z waniliową, dzianinową sukienką.  Po prawej dla zimy, która jest kontrastowa, ale także ciemna i chłodna. Tutaj bazą może być czerń, czarno – biały print, granat, z którym rekomendowany przeze mnie płaszcz także komponuje się wyśmienicie.

Ubrania pochodzą z asortymentu sklepów Zara i Mango

Ten sam płaszcz dla zimy i lata? Czemu nie? Szczerze, aby było idealnie, zimie dałabym ciemniejszą szarość, ale spójrz powyżej. Lewa strona to zestawienie dla lata, które jest jasne, chłodne, harmonijne. Każdy element stylizacji do opisu pasuje, prócz torebki, która jest tutaj asem stylizacji. Ma inny kontrast niż uroda ale nie sąsiaduje bezpośrednio z twarzą.

Prawa strona to stylizacja dla zimy i powiem szczerze, każda zimka się w niej odnajdzie, nawet ta najbardziej kontrastowa. Oczywiście w przypadku zapiętego okrycia, jako zimie dobrałabym chabrowy szalik.

 

Ubrania pochodzą z asortymentu sklepów Zara i Mango

Karmel, toffi, ciepłe beże to absolutnie boskie opcje na płaszcz i garderobianą podstawę dla ciepłych typów kolorystycznych. W przypadku tej propozycji Mango, proponuję ten konkretny odcień, jako bazę bardziej wiosnie, jesieni z podtypem lata (najbardziej harmonijnej) , wiosny (najcieplejszej) niż jesieni z podtypem zimy (najciemniejszej). Jednak czy to oznacza, że nie polecam w ogóle, albo namawiam aby się pozbyć jeśli taki ciemna jesień już ma? Absolutnie nie. Nadal jest miękko, ciepło i jaśniejszy element w szafie J-Z przepięknie ją uzupełni i urozmaici, połączy z ciemną podstawą.

Ubrania pochodzą z asortymentu sklepów Zara i Mango

I ostatnie porównanie w tym wpisie, w którym pokazuje także płaszcz Mango, w kolorze gorzkiej czekolady. Jest to jeden ze wspólnych kolorów dwóch najciemniejszych typów urody – najciemniejszej jesieni i zimy. Ich palety różnią się tym że J-Z ma kolory także bardzo ciepłe, zgaszone, jak musztarda, khaki, ciepłe zielenie, jaśniejsze ciepłe brązy. Zima najciemniejsza z kolei ma swoje kobalty, jaskrawe róże, czerwienie. Z każdą z tych propozycji, baza w odcieniu smakowitego, ciemnego brązu będzie strzałem w dziesiątkę 🙂

 

Podoba Ci się wpis? Poleć go dalej, udostępnij na swoich social media.

Dziękuję ❤️

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.