Paleta kolorystyczna włosów, a typ urody

 

Analiza kolorystyczna to usługa, która pomaga nie tylko w doborze garderoby. Największy wpływ na wygląd kobiety, ma kolor znajdujący się blisko twarzy. Fryzjerzy, wizażystki, linergistki i wielu innych specjalistów, ma ogromne pole do rozwoju jako koloryści. W tym wpisie pragnę Ci uświadomić, jak włosy, czyli ogromny atut każdej kobiety, powinny być interpretowane za pomocą analizy dwunastostopniowej.

Na pierwszy ogień pokażę Ci przykład dość oczywisty. Kobieta o urodzie ciemnej, zimnej (Kim) zestawiona z typem jasnym, ciepłym (Gwenyth). To na ,,rozruszanie” oka, bo zamiana przypisanych palet ma fatalny wpływ i to dostrzega nawet amator.

Ciepłe czy zimne tony?

Ich dobór jest kluczowy. Może zdziałać cuda, albo zrobić tragedię. Ciepłe tonacje są analogicznie odpowiednie dla typów ciepłych (jesień, wiosna), zimne dla zimnych (zima lato). Paleta ciepła przy typie zimnym, sprawi że twarz zacznie robić się czerwona, zaś zimna przy urodzie ciepłej sprawi że cera zrobi się ziemista. Oczywiście jest jeszcze mnóstwo innych zmiennych, np.,,malowanie” kolorem ust, oczu, rozświetlenie skóry pod oczami, wygładzenie skóry, zamaskowanie niedoskonałości i…. odwrotnie.

                   

                   

Eva Mendes, jako typ kolorystyczny ciepły, błyszczy w opalizujących brązach, machoniach, kasztanie. W zimnych koloryzacjach cera dosłownie gaśnie. Cameron Diaz, to typ zimny. Zestawienie jej urody z ciepłymi blondami, powoduje zaczerwienienia. Zimne wersję jasnych pukli, wygładzają niedoskonałości, skóra robi się jednolita.

Powyżej zdjęcie z metamorfozy moich kursantów z Backstage Studio Legnica. Pani jest latem. Czujesz różnicę?

Lato a lato to różnica!

I to zasadnicza. Posiadając wiedzę o palecie podstawowej, musimy dostosować ją do typów uzupełniających.
Lato z wiosną cechuje jasna paleta, nie wykluczone są mieszanki z odrobinę cieplejszymi refleksami. Uzupełniająca jesień, nieco przyciemnia kolory i je gasi. Zima w podtypie, wyklucza jakiekolwiek ciepłe tony. Na tle pozostałych lat, jest podtypem wprowadzającym sporo kontrastu. Lato z zimą będzie najciemniejsze, najmniej zgaszone.
Poniżej zobacz, jak wygląda to w praktyce.

                                               

Kolejne typy kolorystyczne na zdjęciach to L-W (lato-wiosna), L-J (lato-jesień), L- Z (lato-zima).

Różnica kontrastów

Pierwszy przykład różnicy kontrastu w urodzie i doborze kolorystyki włosów, ponownie dość oczywisty. Ale powiedzmy sobie szczerze, jak jest w praktyce?

Ile znamy pieknych kobiet o zgaszonej urodzie, farbujących się np. na czarno? Jaki jest efekt? Najpierw widzimy ciemna plamę, a gdzieś tam dalej jest rozmyta twarz.

              

Drew Barrymore, pod względem kontrastu jest typem źle odnajdującym się w kontraście Jej pora roku dominująca i uzupełniająca, jest zgaszona.

 

 Też widzisz u wielu wyrazistych kobiet, ombre, sombre w zgaszonych barwach? Dość drastycznie gasi charakterną urodę.

             

Liv Tyler jest typem kontrastowym.

 

I na tapecie trudny przypadek. Weźmy celowo panią L-Z (lato-zima) i zamieńmy palety z Z-L (zima-lato).

Oczywiście paleta zamieniona, nie zrobi wielkiej krzywdy. Ale potrafisz dostrzec, w którym przypadku widać najpierw paletę, a potem kobietę?Oczywiście fakt, iż zima jest ciemniejsza, zaś lato jaśniejsze, ma znaczenie.

                

Miej uwadze, że na zdjęciach w grafikach są kobiety w pełnym makijażu, no i oczywiście są na zdjęciach? Zdajesz sobie sprawę, jaka jest potężna różnica, stylizując pod kątem koloru kobietę, która zgłasza się do Ciebie na usługę?
Każda z nas chce świetnie wyglądać. Mamy do tego pełne prawo i zwykle niczego nam nie brakuje prócz…. samoświadomości. Jeśli jesteś kreatorem wizerunku, pamiętaj że kolor to podstawa w naszej profesji, a jego umiejętne użycie może bardzo pomóc nam w pracy.
No bo tak szczerze, czyż nie chciałabyś/chciałbyś tak indywidualnego i profesjonalnego podejścia w stosunku do Ciebie?
Daj koniecznie znać, co na ten temat sądzisz!

Jeśli  chcesz poznać swoje idealne koloryzacje, paletę kolorów, kolor pomadki, swój  typ kolorystyczny,  zapraszam na ANALIZE KOLORYSTYCZNĄ ONLINE.

Jeśli interesuje Cię zestaw PALET FRYZJERSKICH kliknij TUTAJ 

Jeśli interesuje Cię szkolenie z dwunastostopniowej analizy kolorystycznej + narzędzia, kliknij TUTAJ.

Ściskam!

3 thoughts on “Paleta kolorystyczna włosów, a typ urody

  1. Kasiu bardzo fajny i pomocny wpis na pewno będę do niego często wracać. A palety kolorystyczne bardzo obrazowe i bardzo sie cieszę że też je mam?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.