Lato z podtypem zimy

 

Lato z podtypem Zimy

Każde lato, zarówno w odniesieniu do palety kolorystycznej co urody danego typu, jest jasne, zgaszone, chłodne. To o którym piszę w tym poście, jest przede wszystkim chłodne. Typ L-Z jest jednym z dwóch najchłodniejszych  typów kolorystycznych. Dlaczego? L (lato) oznacza jak już wyżej opisałam jasne, zimne, zgaszone. Z (zima, która jest w podtypie) ciemna, zimna, kontrastowa. Wspólną cechą jest temperatura – zimna/chłodna.

 

Skóra

Cera takiego lata ma niemalże same chłodne tony w skórze. Widać to zwykle przy przyłożeniu KOŁA  TEMPERATURY (KLIK) – widzimy, że są praktycznie same kolory ze strony chłodnej, praktycznie nic nie ma ze strony ciepłej. Jest w odcieniach chłodnego beżu, pudrowego różu, często może sprawiać wrażenie nieco szarej. Jest to kolorystyka zwykle jasna, ale nie ma tu reguły.
Wiesz pewnie, że jestem przeciwna określaniu temperatury urody, za pomocą obserwacji koloru żył (TUTAJ przeczytasz post o tym i innych ciekawostkach). Natomiast jeśli mamy do czynienia z niebieskimi żyłkami, może to być jedna z wielu wskazówek na typy całkowicie chłodne czyli L-Z lub Z-L.

 

Oczy

Mogą być w kolorze morskim, niebieskim, błękitnym, granatowym. Jeśli są jasne, powinny mieć ciemniejszą obwódke dookoła tęczówki, która stworzy pewien kontrast z białkiem.

 

Włosy

Zwykle nie ma mowy o jakichkolwiek ciepłych refleksach. Naturalne pukle są najczęściej w odcieniach chłodnego, mysiego bo blondu, brązu, który oscyluje na pograniczu z szarością.
Najlepsze koloryzacje to te najchłodniejsze z PALETY FRYZJERSKIEJ (KLIK) L. Podtyp zimowy powoduje również, że na tle innych lat L-Z wypada na ciemniejsze i bardziej kontrastowe. Dzięki temu możemy przebierać w chłodnych, średnich i ciemnych brązach oraz silverach.

Chcesz wiedzieć jakim jesteś typem kolorystycznym? Zapraszam na ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ONLINE (KLIK).

Jeśli interesuje Cię SZKOLENIE Z ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ+NARZĘDZIA kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.