Lato z podtypem Wiosny

 

Lato z podtypem wiosennym, to jeden z najjaśniejszych typów kolorystycznych. Samo lato jest jasne, zgaszone, chłodne, zaś wiosna która jest w podttypie, jest jasna, ciepła, kontrastowa. Wniosek z tego taki, że priorytetem w doborze kolorystyki przy tej urodzie oraz najbardziej wyróżniającą się dla niej cechą, jest JASNY WALOR.

 

Skóra

Przy użyciu KOŁA TEMPERATURY ( wejdź TUTAJ), wyraźnie widać iż jest to strona chłodna. Cera jasna, może mieć sporadycznie piegi w centrum twarzy, lub pod wpływem promieni slonecznych. Usta najczęściej jasne, w odcieniach bladego różu. Pomimo przewagi chłodnego typu kolorystycznego, mogą znaleźć się cieple, ale zawsze jasne tony. Te właśnie mogą wskazywać na podtyp wiosenny.

 

 

Włosy

Naturalne są w kolorach od średniego do jasnego blondu. Najlepsze koloryzacje dla tej urody są oczywiście z PALETY FRYZJERSKIEJ letniej ( WEJDŹ TUTAJ ) przede wszystkim JASNE. Koloryzacja może mieć zarówno cieplejsze, co chłodniejsze refleksy, jednak kluczowe są proporcje. Po pierwsze, lato jest chłodne, zatem powinna zostać zachowana przewaga puki chłodnych. Druga, kluczowa zasada to dobór chłodnych koloryzacji, zwłaszcza w okolicy twarzy.

 

Oczy

Zwykle są jasne w przeróżnych odcieniach niebieskosci, błękitu, zieleni, szarości. Tęczówka raczej nie kontrastuje z białkiem. W całej urodzie panuje harmonia, między innymi dzięki temu, że oprawa oka jest dość jasna i nie tworzy kontrastu ze skórą.

Etapy analizy, od temperatury po analizę szczegółową przy wykorzystaniu AUTORSKICH NARZĘDZI (klik).

 

W czym najczesciej przejawia się podtyp wiosenny?

1. Jak już wspomniałam, domieszce ciepłych tonów w skórze.
2. Dominujacej jasnej kolorystyce w urodzie.
3. Nasyconej kolorystyce ust.
4. Ciemnej obwódce w około tęczówki

 

Chcesz wiedzieć jakim jesteś typem kolorystycznym? Zapraszam na ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ONLINE (KLIK).

Jeśli interesuje Cię SZKOLENIE Z ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ+NARZĘDZIA  kliknij tutaj.

 

Cały  wpis  dedykuje jednej z najsilniejszych kobiet jakie znam, doskonałej charatkeryzator, mojej organizatorce szkoleń w Szkocji i prywatnie prawdziwemu przyjacielowi – Anecie Ciołek, właścicielce  AC Atelier w Edynburgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.