Lato z podtypem Jesieni

Jak zwykle na początku mała, ogólna, przypominajka. Lato jest jasne, harmonijne, chłodne. W omawianym przypadku, jest przede wszystkim HARMONIJNE. Dlaczego? Dzieje się tak ponieważ podtyp kolorystyczny (jesień) jest również harmonijny. Dodatkowe jego cechy to ciepła temperatura oraz ciemny walor (w przeciwieństwie do lata). Tutaj powinna zapalić się też lampka: kolory dla tej urody, czy ona sama, nie będą najchłodniejsze czy superjasne.

 

Skóra

Najczęściej dość śniada, a jeśli blada to przepięknie się opala w okresie letnim na ziemisty lub oliwkowy brąz. Jest tłem dla brwi, oczu, ust, które tak naprawdę są w podobnych odcieniach,tendencję do piegów, słabym nasyceniu. Tu nie ma kontrastów. Granice są zarysowane bardzo delikatnie, w tej urodzie mamy wrażenie że stanowi spójną całość.  Zdarza się że  występują piegi, czasem tylko pod wpływem słońca. Usta są bardzo blade, słabo napigmentowane, praktycznie w kolorze cery.

Koło temperatury skóry, pomoże Ci w identyfikacji temperatury urody, znajdziesz je TUTAJ.

 

Oczy

Oprawa oka jest bardzo delikatna, subtelna. Brwi są zwykle w naturalnym kolorze włosów (rzadko ciemniejsze), l mało widoczne. Białko oka mleczne lub śmietankowe, tworzy bardzo subtelny duet z tęczówką. Ta bardzo często jest szaro-zielona, szaro-zielono- piwna, musztardowo-niebieska… Najczęściej są to mieszaniny zgaszonych barw ciepłych z chłodnym.

 

Włosy

Naturalne pukle mają kolor od średniego, po ciemny blond. Czasem są to odcienie orzecha włoskiego czy cappuccino. Tutaj nie polecam wielkiego cudowania z koloryzacjami. Uroda J-L najpiękniej się prezentuje w koloryzacjach zbliżonych do natury. Najlepsze metamorfozy powinny polegać raczej na dodawaniu jaśniejszych/ ciemniejszych refleksów niż drastycznych zmianach. Jakiekolwiek mieszanie, dodawanie kolorów, powinno być bardzo płynne i sprawiać wrażenie dzieła natury.

PALETY FRYZJERSKIE, dzięki którym dobierzesz kolor, do indywidualnego typu urody, dostępne TUTAJ.

Oczy

W czym może przejawiać się podtyp jesienny?
• w ciepłych tonach w skórze,
• ciepłej i wielokolorowej tęczówce,
• śniadej cerze,
• piegach.

 

Chcesz wiedzieć jakim jesteś typem kolorystycznym? Zapraszam na ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ONLINE (KLIK).

Jeśli interesuje Cię SZKOLENIE Z ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ+NARZĘDZIA kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.