Kontrast

Umiesz wskazać, która kobieta jest kontrastowa?

Wiesz, że kontrast nie oznacza ciemnego waloru? Zaskoczony? Czytaj dalej:)

Przykład kobiet o ciemnym walorze urody, zaś różnym kontraście.

 

Kontrastowy makijaż w przypadku urody zgaszonej, może wyglądać na znacznie mocniejszy, niż jest w rzeczywistości. Kolor np. pomadki nie podkreśla urody kobiety, lecz dodaje lat i jest bardziej widoczny od niej samej.

Kontrastowa uroda zwykle dobrze się czuje w mocnym makijażu. W tym przypadku użycie zbyt jasnych i pastelowych kolorów, gasi wyrazistą i charakterną buzię.

 

Oczy

Kontrast tworzy oprawa oka, tęczówka, oprawa tęczówki, białko oka, zatem to znowu nie jest takie proste. Ba! Kontrast tworzy już różnica temperatury białka oka i tęczówki, np. śnieżnobiałe białko i orzechowa tęczówka. Trudne? Oczywiście, a dzięki temu cholernie ciekawe:)

 

Usta

Każdy zna nas ma różną pigmentację ust i ich kontrast wpływa na wrażenie całościowe.

Usta kontrastowe, to takie których kolor wyraźnie odznacza się na tle twarzy, mogą przybierać odcienie buraczka, brzoskwini, karmazynu. Po prostu je widać, niezależnie od tego czy są pełne czy nie. Sprawiają wrażenie mocno ukrwionych.

Mały kontrast występuje gdy nie widać rozmiaru ust, dopóki nie obrysujemy ich konturu.

 

Skóra

Jest tłem i bezpośrednio reaguje na kolor sąsiadujący. Usta, oczy, włosy, brwi, rzęsy, piegi, rumieńce, będą kontrastowe lub nie, w zależności od tego na jakim tle będą się malować. Tak samo jak w sytuacji tęczówka – białko, może ciepły odcień karnacji, kontrastować z chłodną tęczówką. Piegi typów kontrastowych są zwykle bardziej widoczne, zgaszonych bardziej ,,zalewają się” ze skórą.

 

Kontrast występuje tylko u dominujących typów kontrastowych?

Występowanie cech kontrastowych może mieć miejsce gdy mamy dominujący typ zgaszony, uzupełniający zaś cechuje kontrast. Czyli odpowiedź brzmi nie:)

 

Olivia Wilde – dominujący typ zgaszony, uzupełniający kontrastowy.

 

Włosy

Ten temat opisałam bardzo obszernie w poście, który znajdziesz TUTAJ.

 

Najważniejsze!

Wiedza teoretyczna jest bardzo ważna, ale najważniejsza jest reakcja twarzy na kolor.

Nigdy nie należy podporządkować procesu analizy, pod teoretyczną klasyfikację klienta. Ludzie są różnorodni i spotkasz więcej przypadków z cechą wyłamującą się z jego typu urody, niż tych ,,książkowych”.

 

Jeśli interesuje Cię szkolenie z zakresu analizy kolorystycznej KLIKNIJ TUTAJ.

A jakie są Twoje spostrzeżenia dotyczące kontrastu w urodzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.