Kolorystyczne Zagwozdki

1. Kolor żył jasno wskazuje na nasz typ kolorystyczny.
Niekoniecznie. Większość z nas ma zielonkawe żyły, mimo że w Polsce najprawdopodobniej jest więcej chłodnych typów kolorystycznych. Jedynie wskazówką na chłodny typ mogą być niebieskie żyłki, ale zielone w żadnym wypadku nie oznaczają ciepłego! Pamiętaj zresztą że jest to jedna z bardzo wielu badanych podczas analizy, a i tak najważniejsza jest praca kolorów z urodą.

2. Zdjęcie z dzieciństwa jest kluczowe w określeniu typu kolorystycznego.
Bzdura! Na mój instagram @analizakolorystyczna wrzucę wkrótce zdjęcia mojego brata, który kolorystycznie jest bardzo do mnie podobny. Do 10-tego roku życia miał mało kontrastową, bardzo jasną urodę i jasne włosy z ciepłym refleksem. Zresztą, mój drugi rodzony brat tak samo;)

3. Kolory dobieramy do koloru tęczówki oka.
Niestety nie. To byłoby za proste! A skóra? Włosy? Oprawa oka? A białko oka? Kontrasty? Idąc tym tropem, mimo iż jestem chłodnym typem kolorystycznym, powinnam nosić ciepłe koloryzacje, makijaże odzież, gdyż moje oko ma kolor bardzo ciepłego, ciemnego brązu. Zresztą w chyba już wiesz jak wyglądam w ciepłych kolorach;)

Poniżej wrzucam kilka metamorfoz moich zdolnych kursantów przy wykorzystaniu analizy kolorystycznej;)

View this post on Instagram

Oto jest przykład jak ważne jest określenie analizy kolorystycznej. Z racji tego, że jestem fryzjerką pokażę metamorfozę koloryzacji włosów 😃 Gabi zgodziła się na udział w wyzwaniu @analizakolorystyczna , jest Zimą z podtypem Lata . Zima jest ciemna,chłodna i kontrastowa , bardzo dobrze odzwierciedla to zdjęcie ,że ciepły miedziany kolor źle wpływa na koloryt skóry. Za to bardzo korzystnie wygląda w przyciemnionym kolorze u nasady i chłodnym blondzie na długości i końcach. Dla lepszego komfortu ma bardzo lekki makijaż. Zgodzicie się ze mną, że odpowiednio dobrany kolor ma znaczenie 😉 ? Koloryzacja wykonana w @ewelinaczabaj #analizakolorystyczna #metamorfoza #koloryzacjawłosów #blond #instablond #instahair #woman #hair2018 #hairdreser #hairstyle #fale #loki #ombre #sombre #włosomaniaczka #passion

A post shared by Salon Fryzur Ewelina (@ewelinaczabaj) on

4. Najważniejsze kolory (mówiąc oczywiście pod kątem analizy kolorystycznej) znajdują się przy twarzy. To bardzo ciekawe, bo do tej pory mam wrażenie, że zawody w których ta usługa ma kluczowy i potężny potencjał, jest nadal niedoceniona. Makijaż, koloryzacja, makijaż permanentny i oczywiście stylizacja, zyskują dwa razy więcej mocy przy odpowiednich kolorach. Kochani, najpierw kobieta, jej predyspozycje, potem obecne trendy.

Pierwszy kolaż to moja twarz w ramie ciepłej i chłodnej- tu możesz zaobserwować czy jestem typem chłodnym czy ciepłym. Drugi kolaż to również ja w nieodpowiedniej, ciepłej i jasnej kolorystyce pomadki, garderoby vs. paleta ciemna, chłodna czyli kolorystyka odpowiednia. Jakie są Twoje refleksje?

5. Kolory warto planować. Dotyczy to zarówno wnętrz, architektury, makijażu, jak Twojej garderoby. Na przykład ja nie mam całej swojej palety w szafie. Znajdują się w niej kolory z niej zaczerpnięte, na każdą okazję: odpowiedni dress code, kolor energetyczny, najlepszą biel, dodatki, etc. I właśnie niedawno do tych ostatnich dołączyła piękna spódnica w panterkę, w kolorach ciepłych i jednak jasnych! Ale jest to jedyna rzecz w tej kolorystyce i zestawiam ją w ,,swoich” górach. Post o tej spódnicy będzie wkrótce;)

 

Jeśli wpis jest dla Ciebie wartościowy zapraszam po więcej do zakładki BLOG😉

Chcesz wiedzieć jakie są  Twoje najlepsze kolory w makijażu, stylizacji, koloryzacji? Prawdopodobnie jesteś zainwestowana ANALIZĄ KOLORYSTYCZNĄ ONLINE (klik) 

Profesjonalistów branży beuty zapraszam na szkolenie z zakresu analizy kolorystycznej dla profesjonalistów. ZOBACZ OPIS SZKOLENIA W ZESTAWIE Z NARZĘDZIAMI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.