Jesień z podtypem lata J-L

Pamiętasz trzy cechy jesieni? Każdy typ kolorystyczny musimy sklasyfikować pod kątem waloru, nasycenia, temperatury. Jesień jest ciepła, ciemna, harmonijna. Najważniejsza cecha dziś omawianego typu kolorystycznego to harmonijna/zgaszona. Dlaczego?

W podtypie mamy literkę L co oznacza lato, a to jest HARMONIJNE, chłodne, jasne. Rozumiesz do czego zmierzam? Brak większych kontrastów jest cechą wspólną typu dominującego i uzupełniającego, zatem kluczową dla tej urody oraz odpowiednio dobranej kolorystyki jest HARMONIA.

Podtyp letni czyni również delikatne ochłodzenie kolorystyki w porównaniu z J-W, oraz jej rozjaśnienie zestawiając z typem J-Z.

 

Skóra

Typ J-L ma większość kolorów w skórze z ciepłej strony KOŁATEMPERATURY (dostępne TUTAJ), jednak mogą znaleźć się również tez ze strony chłodnej. Skóra tego typu kolorystycznego nie sprawia wrażenia świetlistej, rozpromienionej. Nawet jeśli jest jasna, mamy wrażenie głębi dzięki mieszance zgaszonych kolorów. Może posiadać piegi, ale zwykle jest ich niewiele i mogą być także chłodne, nigdy nie kontrastują. Usta są zazwyczaj niemalże niewidoczne, gdyż mają słabą naturalną pigmentację.

Włosy

Naturalny kolor włosów J-L może być zarówno ciepły i chłodny, ale niemal zawsze trudny do zdefiniowania pod kątem temperatury. Bardzo często pukle sprawiają wrażenie mysich, zaś w świetle dziennym widać złotą poświatę. Walor natomiast bywa stały, bo nie są to włosy ani definitywnie jasne lub ciemne.

Patrząc na PALETĘ FRYZJERSKĄ J ( kupisz tutaj), unikaj koloryzacji najciemniejszych i najcieplejszych.Wybieraj te z palety J z pośrednim walorem, mieszaj kolory tak aby jak najmniej kontrastowały z urodą. Fantastycznie sprawdzą się ciepłe, średnie brązy, ciemne i ciepłe blondy, zgaszone rudości i kombinacje tych barw. Pamiętaj że wykonując ombre, sombre, balejaż i inne mieszaniny, musisz zadbać aby różnice między koloryzacjami były niemalże niewidoczne, zaś przejścia bardzo łagodne – harmonia, harmonia, jeszcze raz harmonia Ta sama zasada tyczy się oczywiście pigmentacji brwi – należy unikać ciemnych, nasyconych kolorów, wyraźnie kontrastujących z cerą. Pamiętaj że jeśli jesteś linergistą, paleta fryzjerska jest również narzędziem dla Ciebie!

Oczy

Białko jest zwykle ciepłe, mamy wrażenie że lekko żółte. Tęczówka nie jest kontrastowa. Może być mieszaniną kilku kolorów. W oczach J-L często znajdziemy oliwkę, khaki, musztardę, jasny brąz, piwny, czasem minimalną domieszkę barwy chłodnej. Oprawa oka również nie jest kontrastowa i jak już wspomniałam należy mieć to na uwadze przy doborze makijażu permanentnego.

 

Chcesz wiedzieć jakim jesteś typem kolorystycznym? Zapraszam na ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ONLINE (KLIK).

Jeśli interesuje Cię SZKOLENIE Z ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ+NARZĘDZIA  kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.