Jak wybierac kolory tworzace Twoj wizerunek?

Cześć;)

Często jestem pytana o to, jak robię analizę kolorystyczną online wraz zakupami, zatem w tym wpisie postaram się najprościej jak tylko potrafię to wyjaśnić. Cały proces analizy kolorystycznej na moich autorskich narzędziach (KLIK), wykonuje zaczynając od określenia temperatury, która moim zdaniem jest ważniejsza nawet od siły koloru czy jego nasycenia.

Etapy analizy kolorystycznej w wersji online – od temperatury urody po analizę czterostopniową – do analizy dwunastostopniowej.

Zobacz co mówię o analizie kolorystycznej na moim kanale Youtube:

Moja klientka jest typem urody ciepłym. Ciepłe są jesień i wiosna, natomiast różni je nasycenie i siła koloru. Kinga jest ciemna i harmonijna, zatem zdecydowanie wybieram jesień. Cała idea analizy kolorystycznej opiera się na tym, że najlepszy kolor to taki który ma cechy urody. W analizie dwunastostopniowej ustalam że jest to harmonia, najlepiej w dość ciemnym wydaniu.

Pamiętaj, mnóstwo przykładów oraz merytorycznych treści znajdziesz w innych wpisach na moich BLOGU, lub na instagramie @katarzynasoja.pl  – w tym wpisie opisuje tylko konkretny przykład.

 

Kolory ustalone, co dalej?

I tu można wiedze czy jesteś harmonijna,  kontrastowa, ciepła,  chłodna,  ciemna, jasna, wykorzystać  odpowiednio w stylizacji,  makijażu, doborze  makijażu permanentnego,  koloryzacji włosów a  nawet stylizacji ślubnej.  Kinga jako uroda przede wszystkim harmonijna, kolejno ciemna i ciepła, skupia się na barwach zgaszonych, unika mocno kontrastujacych wzorów i kolorów. W koloryzacji powinny dominować naturalne, ciepłe tony o średniej sile – stanowczo odradzam skrajnie jasne lub ciemne koloryzacje. W związku z ciepłą temperaturą urody, wykluczam silvery i inne chłodne koloryzacje.

 

Poniżej metamorfoza autorstwa moich kursantów Backstage Studio Legnica, według doboru koloryzacji do typu urody :

Ta uroda jest ciemna, chłodna zatem takich koloryzacji potrzebuje:

Ta uroda jest ciepła i jasna, odpowiednio koloryzacja powinna przejawiać te cechy:

Poniżej metamorfoza Kasi @satinkeratin. Uroda ciemna i ciepła w koloryzacji nieodpowiedniej i dobranej pod typ urody:

Poniżej wizualizacja analizy kolorystycznej i doboru koloru, według kolejnej kursantki, Małgorzaty Wierzbowskiej @personalhairstylistwierzbowska. Kliknij TUTAJ aby dowiedzieć się więcej o szkoleniu z analizy kolorystycznej.

Stylizacja

Wraz z analizą kolorystyczną, wykonałam zakupy dla Kingi oczywiście w oparciu o jej kolorystyczny typ urody, ale nie tylko.  W wywiadzie którym wysyłam, pytam o codzienne aktywności, analizuje styl,  potrzeby i sylwetkę.

Poniżej moja cudna klientka, z którą stworzyłyśmy garderobę kapsułowa na podstawie jej typu urody. Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć usługę w wersji on-line :

Kilka przykładowych szaf kapsułowych, dla innych typów urody:

Kinga zaznaczyła min. że lubi oryginalne formy obuwia, torebek oraz print zwierzęcy, co zresztą jest bardzo łatwo ugrać przy jej typie urody. Dodatkowo opisałam jak nosić każdy z elementów garderoby,  np. sweter noszony na sukienkę daje możliwość jej stylizacji w formie spódnicy, a wybrana przeze mnie marynarka, może być noszona jako sukienka, marynarka, płaszcz  – ale warto kupić rozmiar większą.  Nie tylko swobodnie wejdzie na sweter,  ale ściągnięta w pasie zbuduje talię, na drobnej i proporcjonalnej sylwetce Kingi.

 

Makijaż i nudziaki 

 

Taki typ urody najlepiej jak wybiera kosmetyki do twarzy z niewielką ilością żółtego tonu, róże ciepłe,  łososiowe, a pomadki  takie jak róże, w harmonijnych brazach, bakłażanie. Wszystko zresztą pokazują grafiki:)2

Kliknij w obrazek i kup analizę kolorystyczną online :

 To za mało, bo chcesz abym stworzyła dla Ciebie kompletną garderobę? Kup usługę analizy kolorystycznej z zakupami online – kliknij w obrazek

Jeśli chcesz być ekspertem, który potrafi profesjonalnie dobrać koloryzacje, kolory w makijażu, makijażu permanentnym, stylizacje kup klikając TUTAJ SZKOLENIE Z ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ:

 

Wpadaj na mój instagram @katarzynasoja.pl, tu bezpłatnie udostępniam edukacyjne treści. Kliknij w obrazek aby wejść na mój profil 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.