Jak dobrać dekolt – pięć czynników.

Czym się kierujesz, wybierając dekolt idealny? Linia owego wycięcia, jest zależna nie tylko od wielkości biustu i szerokości ramion. W grę wchodzą także kształt twarzy, linia ramion oraz długość szyi.

I jak już uznasz, że dany dekolt jest lub nie dla Ciebie, wywrócę tym wpisem Twój świat do góry nogami:) Należy poznać zasady każdego z czynników, aby wiedzieć jak postąpić w indywidualnym przypadku.

Zainteresowana?

 

Kształt ramion

Normalna linia ramion może sobie pozwolić na każdy rodzaj dekoltu, tutaj kierujemy się takimi czynnikami jak wielkość biustu, biodra, czy kształt twarzy. Szerokie ramiona z reguły nie lubią się z dekoltem łódką, tubą, mocno wyciętymi pachami, cienkimi ramiączkami.
Proste: dekolty okrągłe, woda, o miękkich liniach.
Okrągłe: karo i kwadrat.
Ramiona spadziste: poduszki, zbudowanie linii ramion pagonami, usztywnioną linią w marynarce lub ramonesce.

Szerokość ramion

Ramiona szerokie – dekolty tworzące linie pionowe, odkrywające środek sylwetki (np. serek). Rewelacyjnie sprawdza się asymetria, np. dekolt na jedno ramię.
Ramiona wąskie – dekolty tworzące linie poziome, odkrywające skrajną część sylwetki (np. dekolt podkoszulek, z mocno wyciętymi pachami)!

Biust

Duży biust

Unika zabudowanych form. Z dekoltów płytkich najlepsza będzie łódka, bo nawet delikatne odkrycie obojczyka nada lekkości. Pełne piersi bardzo korzystnie wyglądają w V, lezkach, dekoltach w kształcie serca.
Pełne piersi zawsze źle się prezentują w golfach, szerokich golfach, hiszpankach z falbanami, dekolcie typu woda, żabotach, etc.

 

Mały biust

Zasady są analogiczne do biustu dużego, więc wszystkie zabudowane formy, marszczenia, żaboty, falbany i ozdoby są mile widziane. Drobne piersi dobrze się prezentują w dekolcie podkoszulkowym, golfie, półgolfie.

Źródło: maxmodels.pl

Kształt Twarzy

Twarz owalna – oficjalnie może pozwolić sobie na wszystko. Jeśli ma długi nos czy dość pociągłą buzię, kieruje się podobnymi zasadami co twarz trójkątna. Jeśli nie, patrzy co dyktuje jej biust, ramiona, biodra, szyją.
Twarz trójkątna – dekolty łódki, carmen, V jeśli ,, przełamie” tendencję do wydłużenia apaszką, wstążką, chockerami, naszyjnikiem o okrągłej linii.
Twarz kwadratowa – dekolty łezki, okrągłe, owalne. Należy unikać ostrej linii i mocnego poszerzenia.
Twarz okrągła – dekolt karo, kwadrat, V, łezka. Stanowcze nie dla golfu i dekoltu podkoszulkowego.

 

Biodra

Tak naprawdę ich kształt czy stylizacja, jest niemniej ważny co kształt ramion i wielkość biustu. Dlaczego? Szerokie ramiona przy szerokich biodrach mogą więcej, oczywiście pod warunkiem że właścicielka je lubi, i nie przeszkadza jej ich eksponowanie. Dlatego absolutnie kobieta o sylwetce X, nosząc wąską spódnicę (bo bioder już poszerzać nie musi), może świetnie prezentować się w dekolcie carmen. Jeśli O ma spadziste ramiona, może świetnie prezentować się w dekolcie odsłaniającym ich górną część. Sylwetka H/I pozwalając sobie na dekolty poszerzające, musi mieć na uwadze swój rozmiar, zaznaczenie talii i ewentualne dodanie np. zakładek na biodrach. Dla T/Y to dość kiepski pomysł, ale jak się bardzo będzie upierać, przy szczupłej sylwetce może połączyć z rozkloszowaną spódnicą z szerokim pasem, co przy okazji stworzy jej talię. Oczywiście A, może sobie pozwolić na bardzo dużo, z żabotami i falbanami włącznie. Ze względu na drobną górę, odradzam dekolty wysmuklające, ewentualnie V szerokokątne.

Dekolt w biznesie.

Czyli tak naprawdę jego brak. Zasada głosi, że wycięcie powinno pozwolić nam swobodnie się pochylić, bez ryzyka odsłonięcia swoich wdzięków. Dress code biznesowy, absolutnie zebrania podkreślania seksualności- na nią w pracy po prostu nie ma miejsca. Prócz głębokiego wycięcia, unikamy koronki przy obszyciu, koszuli z żabotem i falbanami.Pamiętamy, iż dekolt iluzoryczny(czyli np. góra bluzki i rękawy są transparentne) to nadal dekolt. Topy pod marynarką nigdy nie powinny przypominać podkoszulka. Przy dekolcie biznesowym muszę wspomnieć jeszcze o kwestii, którą tak naprawdę wałkuje w kółko – stanik nie może wystawać ani przebijać pod koszulą. Zjawisko najczęściej występuje, gdy pod białą koszulę zakładamy biały biustonosz- białe pod białym, jest podwójnie widoczne. Koszule, które nosimy nie powinny, przenigdy, być ani pół ani całkowicie transparentne.

 

Jaki dekolt wybrałaś dla siebie?

K.S

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.