JESIEŃ z podtypem zimowym

Ciemna Jesień
J-Z

W analizie kolorystycznej dwunastostopniowej, jeden z dwóch najciemniejszych typów kolorystycznych.
Cechują go trzy przymiotniki: ciemny, ciepły, zgaszony. Priorytetem w tym przypadku jest oczywiście CIEMNY. Dlaczego? Bo zima jest również ciemna, zatem jest to wspólna cecha typu dominującego i uzupełniającego.

Jeśli mnie znasz, wiesz że mam uczulenie kiedy ktoś pisze/mówi, że zielone oczy to ma wiosna, a granatowe zima, blondynka to lato, a ciemną cerę ma jesień. Tak by było o wiele łatwiej, ale też nudniej.

Ciemna jesień ma oczy ZWYKLE (to słowo będzie bardzo często się powtarzać):

Kasztanowe
Ciemnobrązowe
Czekoladowe
Piwne
Brązowo-bordowe
Wymieszane brązy z zielenią
Ciemnozielone z musztardowymi plamkami
Bywają z chłodnym białkiem i ciemną oprawą tęczówki

TYPOWE oczy takiej urody, będą tak jak i sam typ: ciemne, ciepłe zgaszone. Należy o tym pamiętać i to powinno być zawsze priorytetem.

WŁOSY

Naturalny kolor zwykle jest ciepły, ale nie musi. Mogą być to brązy i neutrale, a nawet chłodne pukle. W tym przypadku nie ma reguły. ZWYKLE nawet jak na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie określić naturalnego koloru włosów, ma on złotą poświatę w świetle dziennym. Najlepsze propozycje koloryzacji znajdują się na palecie fryzjerskiej ,,J”, czyli jesieni. Jest to typ kolorystyczny ciemny, zatem jakie koloryzacje wybierzesz? Dokładnie, przede wszystkim ciemne;) UWAGA- to samo tyczy się brwi.


PALETY FRYZJERSKIE ZNAJDZIESZ TUTAJ (klik).

 

Skóra

Jesień od wiosny różni się tym, że ma w sobie głębię, którą tworzą znacznie ciemniejsze i mniej nasycone kolory. Tu mamy przypadek jesieni najciemniejszej, zatem cera ma odcienie musztardowe, żółte, brązowe, pomarańczowe, beżowe. Może mieć piegi, zarówno w tonacjach ciepłych co chłodnych. Ciemne jesienie ZWYKLE mają piegi w okolicy nosa, policzków, nie spotkałam tego typu kolorystycznego z całą piegowatą cerą.
Koło temperatury znajdziesz TUTAJ (KLIK)

W czym przejawia się podtyp zimowy?

Zima w podtypie sprawia, iż ta jesień jest najciemniejsza – to wiemy.
Pierwiastek zimowy może przejawiać się w każdym aspekcie urody, jednak kluczowym jest to, aby występował w mniejszym stopniu niż jesienny. Jesień z podtypem zimy, przejawia podtyp na przykład w:

Nasyconych ustach
Chłodnym białku oka
Kontrastowej oprawie tęczówki
Chłodnych pigmentach w skórze, które nadal są mniejszością w stosunku do ciepłych.
Oczywiście w ciemnym walorze

Jak myślisz, znasz jakąś ciemną jesień?

Chcesz wiedzieć jakim jesteś typem kolorystycznym? Zapraszam na ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ONLINE (KLIK).

Jeśli interesuje Cię analiza kolorystyczna dla profesjonalistów, TUTAJ znajdziesz ofertę szkolenia dla kreatorów wizerunku.

2 thoughts on “JESIEŃ z podtypem zimowym

  1. Wiesz Czym Jest Analiza Kolorystyczna Dwunastostopniowa? Zapraszam Do Wpisu, Który Zainteresuje Każdego Koloryste, Fryzjera, Styliste, Wizazyste.
    Wejdź Teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.