Analiza kolorystyczna – to musisz wiedzieć!

Koloryzacja zmienia typ kolorystyczny.
Bzdura. Źle dobrana koloryzacja poprostu źle wygląda. Każdy typ urody może mieć kilka propozycji koloryzacji, ale zawsze koloryzacja ma być dobrana pod typ urody. To ważniejsze od stylizacji, gdzie ubrania są przy twarzy, zaś wlosy bezposrednio ją otaczają. Poniżej dowody:

Zobacz co mówię o analizie kolorystycznej, na moim kanale Youtube:

Brwi powinny być w temperaturze odwrotnej do urody.
Absolutnie nie! Zasada tak samo jak z włosami. Niestety, raczej nie powinnam publikować tutaj brwi źle dobranych, więc zobacz wpis jak wybierać ich kolor —> KLIKNIJ TUTAJ.

Generalnie uroda chłodna potrzebuje brwi z palety fryzjerskiej Z lub L, ciepła z W lub J. Palety fryzjerskie KUPISZ TUTAJ

Jak jesień to ruda?
Naturalnie ruda może być i wiosna. Najcieplejsze koloryzacje polecam jesieni z podtypem wiosny i wiośnie z podtypem jesieni. Ta harmonijna jesień, jak np. JLO, doskonale wygląda w ciepłych, miodowych blondach, zaś najciemniejsza np. Eva Mendes może mieć ciemnobrązowe włosy, lub ciemną bazę koloryzacji z jasniejszymi, ciepłymi  refleksami. Pamiętaj, na moim blogu są opisane wszystkie typu urody!

 

W Polsce 70% typów urody to lata?
A skąd takie wyniki badań? Uważam że większość w Polsce mamy lat, ale również przez bzdurę, o tak dominującej większości, mniej doświadczeni koloryści, wsadzają na siłę kobiety w paletę lata. Tak było min. z moją kursantką Martą @makeupyourmind, która jest wiosną, a na jednym ze szkoleń usłyszała że jest latem.

Mam dużo ubrań nie w swoim typie kolorystycznym, czy mam je wyrzucić?
Niekoniecznie! Po pierwsze jak chcesz koniecznie się ich pozbyć, to wydaj lub sprzedaj na vinted.pl. Po drugie na wygląd Twojej twarzy mają wpływ ubrania bezpośrednio przy niej. Zatem pomarańczowa spódnica dla zimy? Czemu nie! Ale zestaw ją z górą w odpowiednim dla siebie kolorze.

Jak przekonać klientke do zmiany koloryzacji, kiedy ona oponuje?
Pokaż jej przed lustrem jak wygląda w palecie dedykowanej dla jej typu kolorystycznego, a następnie w absolutnie niepasującej. Np. ciemnej zimie pokaż kolory z-j przy jej twarzy i szybko zmień na w-l. Podobny zabieg możesz zrobić z paletami fryzjerskimi. To technika stosowana przez moich kursantów.

Po co mi tyle kolorów w szafie?
Kolorów możesz mieć ile chcesz, ważne aby podkreślały Twoje piękno, były tak dobrze dobrane, że jak spadnie Ci tapeta po całym dniu i będziesz zmęczona, pomogą Ci, a nie dobiją. Na początku wybierz odpowiednią bazę, np. dla zim może być to min. czerń, dla wiosny ciepły beż, lata jasny szary….

Jak dobierać wzrory pod mój typ kolorystyczny?
Im bardziej kontrastowa uroda, tym bardziej kontrastowy wzór i odwrotnie. Poniżej grafika ze wzorem kontrastowym i harmonijnym. Przeczytaj koniecznie wpis o KONTRAŚCIE (klik).

Miałam robiona analizę na warsztatach, ale miałam makijaż. Czy ma to sens?
Przepraszam, ale nie ma. Analizę robimy Tobie, nie podkładowi i kosmetykom które mogą zamalowac cechy Twojej urody. Jedyne co ma sens, to korektor na zaczerwienionych obszarach twarzy. Ciepła paleta zawsze podkreśli naczynka, trądzik, przez to kolorysci często błędnie odrzucają możliwość klasyfikacji takiej urody jako typ ciepły.

Mam zielone żyły, czyli jestem ciepła ?
Nie! Generalnie nie kierujemy się kolorem żył. Większość z nas ma żyłki bardziej zielone niż niebieskie, co nie musi być oznaką typu ciepłego dominującego. Poprostu, nawet skóra z dominującym chłodnyn beżem, sprawi że żyła będzie przebijać w kolorze zielonym. Ja jestem zimą mam zielone żyłki. Jedyna częsta zależność polega na tym, że niebieskie żyłki mają najczęściej zimu z podtypem lata i lata z podtypem zimy, czyli dwa NAJCHŁODNIEJSZE typy kolorystyczne.

Czy wzorek wzorek na tęczówce, określa mój typ kolorystyczny?
Tak, a typ kolorystyczny zima, ma najczęściej zatwardzenie, zaś wiosna hemoroidy😃 – to była moja pierwsza myśl, gdy jedna z moich kursantek pokazała mi post głoszący tę fake prawdę. Właśnie między innymi te bzdury sprawiają że niektórym nie chce się podejmować tematu analizy kolorystycznej, bo wydaje się tak trudna, aż nierealna. To jest bardzo skomplikowany temat, ale z czasem staje się mega fascynujący;)

Kasia, po analizie kolorystycznej u Ciebie, zmianie koloru włosów według wskazówek, doborze pomadki i ubrań, uważam że każdy specjalista beauty powinien ogarnąć temat…

Zgadzam się:) Znajomość typu urody klienta, który jest już uwarunkowany, tacy poprostu jesteśmy, pomaga tak naprawdę mniejszym nakładem pracy uzyskać efekt WOW!

Jak łączyć kolory ze sobą?
O tym będzie ebook! Już niedługo, ale dokładnie kiedy, to tajemnica;)

Czy chłodna skóra wymaga chłodnych koloryzacji?
Zależy jaki to jest typ urody dokładnie. Zakładając że jest to typ chłodny, np. lato, to lato z podtypem zimy wymaga chlodniejszych koloryzacji niż lato z podtypem jesieni, co zobaczysz na poniższej grafice.

 

Grafika pochodzi z wpisu do indywidualnym doborze koloryzacji do urody. Kliknij TUTAJ aby przeczytać ten post.


Jak mam piegi to znaczy że jestem ciepła?
Niekoniecznie! Piegi mogą być również w chłodnej temperaturze. Pokazuję to szerzej, również na grafikach w moim e-booku, który kupisz TUTAJ

 

Chcesz wiedzieć jakim jesteś typem kolorystycznym? Zapraszam na ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ ONLINE (KLIK).

Jeśli interesuje Cię SZKOLENIE Z ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ+NARZĘDZIA kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.